Připravte svou zahradu na jaro!

Právě teď je ta správná chvíle, kdy začít s přípravou zahrady na příchod jara. Co je potřeba udělat, aby vám zahrádka dělala během jarní a letní sezóny jen radost?

foto

Kontrolujeme výbavu

Ještě než se pustíte do samotného zahradničení, udělejte si výlet do garáže a zkontrolujte, že jsou všechny vaše nástroje, nářadí a příslušenství v pořádku. Ujistěte se, že sekačka, pila a další nástroje fungují bez problémů. A když už tam budete, zkontrolujte i další potřeby jako spojovací materiál, plachty, lana a řetězy a další dílenské vybavení. Doplňte, co vám chybí a můžete se pustit do práce.

Řežeme a postřikujeme stromy a keře

Od prosince až do konce března je vhodný čas na prostříhání ovocných keřů a stromů. Zvláště jádroviny a bobuloviny je potřeba prostříhat tak, aby na jaře plodily s novou vitalitou. Samotné odstranění starých větví nechte až na začátek jara.

V únoru postříkejte ovocné stromy, u kterých vás trápí škůdci, a před jarem nezapomeňte také ošetřit rány na stromech způsobené zimními mrazy.

Kypříme půdu a sejeme trvalky

Jakmile půda rozmrzne, pusťte se do jejího kypření. Smíchejte ji s kompostem – tak docílíte toho, že půda dostane potřebné živiny. Můžete také zasít rychle rostoucí trvalky, aby vám vykvetly ještě tentýž rok. To stejné platí u záhonových rostlin, které se vyznačují dlouhou dobou klíčení – například šalvěj, lobelka, netýkavka, atd.

Pokud váš trávník trápí mechovitost, po prokypření trávníku se věnujte také vápnění – to zabrání růstu mechu. Pokud se chystáte zasít nový trávník, únor je ideální dobou na přípravu výsadby.

Zahradní práce vás v tomto období nejspíš nebudou moc bavit, ale jakmile přijdou první teplé dny, můžete si bez výčitek užívat sluníčka a lenošit!

Mohlo by se vám líbit...

1 komentář

  1. Juraj napsal:

    My letos rekonstruujeme altán. Pořídili jsme nový zahradní krb, tak by se to konečně mohlo dát celý dokupy :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>