Problémy v ložnici? Alespoň na některé máme řešení

Známe nejčastější architektonické a designové problémy českých ložnic. Také víme, jak je řešit a jak naopak ne. Přečtěte si, jak se vypořádat s nedostatkem místa, světla nebo pořádku.

Než se pustíme do popisu problémů, které lidé ve svých ložnicích nejčastěji řeší, musíme si vyjasnit jednu věc. Ložnice by měla správně sloužit jen a pouze spánku.

loznice

K tomu potřebujete postel, noční stolek a nějakou tu lampičku. Samozřejmě víme, že české domácnosti často nemívají šatny, proto je v ložnici snese i šatní skříň. Nic dalšího by tam ale opravdu být nemělo.

Na líčení uvidíte lépe v koupelně, na televizi se dívejte v obýváku a dekoracemi se během spánku stejně kochat nemůžete.

“V ložnici není světlo”

Pokud má vaše ložnice malé okno, nebude sice nikdy vypadat jako z designového magazínu, ale jinak to ničemu nevadí. Pro kvalitní spánek je totiž nejdůležitější ticho a tma. A právě tmy lépe docílíte s malým než francouzským oknem.

pr_problemy v loznici par

Na druhou je stranu je zdravé a přirozené nechat se probudit denním světlem. Málokdo má ale ložnici orientovanou na východ a může si dovolit vstávat s prvními slunečními paprsky. Přesto do malých oken zvolte místo žaluzií či rolet raději lehké závěsy ze světlé látky.

“Mám v ložnici málo místa”

Možná v ní máte prostě jenom moc věcí. Udělejte generální úklid a co můžete, přesuňte nebo vyhoďte. V opravdu malých ložnicích ušetříte cenné centimetry tím, že se zbavíte nočních stolků a místo nich odtáhnete čelo postele kousek od zdi. Mezi čelo a zeď pak nainstalujete poličku, která poslouží k odložení knihy, sklenice s vodou i lampičky.

Co naopak nedoporučujeme, je instalace poličky nad postel. Budete se podvědomě obávat, že na vás v noci spadne a pořádně si neodpočinete.

Řešením může být také nákup nové postele s úložným prostorem, do kterého schováte věci, které jinak v ložnici zabírají místo. Například kontinentální postele od české firmy Tropico nabízí nejen dostatek místa, ale i komfortní poležení.

Pusťte do ložnice minimalismus

Čím méně věcí v ložnici bude, tím méně vznikne nepořádku a tedy i uklízení. O to větší pozornost byste ale měli věnovat ložnicovým nezbytnostem. Kromě postele jsou to především kvalitní matrace a polštáře.

pr_problemy v loznici

Výrobky Tropico jsou snadno udržovatelné, cenově dostupné a hodí se do každé ložnice. Vyberte si takové, které přesně odpovídají potřebám vašeho těla a každé ráno vstávejte báječně odpočatí a plní sil.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>