3 chyby při prodeji nemovitostí

Většina lidí prodává nemovitost jen jednou za život a nemají s prodejem potřebné zkušenosti. S prodejem nemovitosti se často pojí strach a obavy. Není divu, v sázce je hodně. Bez správné přípravy můžeme přijít o nemalé peníze. Pojďte se s námi podívat na přehled těch největších chyb, kterých se prodejci nemovitostí mnohdy dopouštějí. 

klice dum byt

Špatně nastavená cena

Při prodeji nemovitosti jde především o cenu. Abychom ji stanovili správně a adekvátně, nestačí si jen projít nabídky nemovitosti v okolí. Jistě, pro vytvoření představy to stačí, ale roli při cenotvorbě tvoří vícero faktorů: lokalita, druh budovy, její stáří, stav a také dispozice. V lepší orientaci v tržních cenách vám jistě poradí rozmluva s několika realitními poradci či cenové mapy, které naleznete na internetu. 

Nedostatečná příprava nemovitosti

V době sociálních sítích jsme si již navykli na všudepřítomné hezké fotografie. Opravené díry ve zdech, vyměněné žárovky, posekaná zahrada a uklizený byt by tak na fotografiích a v době prohlídek měly být samozřejmostí. Nemovitost dobře připravená na prohlídky totiž svou cenu potvrzuje. Určitě nepohrdněte home stagigem, pokud si nemůžete dovolit najmout si tuto službu u odborníka, alespoň se inspirujte! Jeho kouzlo spočívá v dokonalém úklidu, odstranění přebytečných věcí a slušivých dekorací. Někdy stačí málo, květiny na stole, přehoz přes postel, urovnání polštářů na gauči a při prohlídce vůně koření nesoucí se bytem. 

Špatné načasování prodeje

Pokud nás vysloveně netlačí čas, je dobré pracovat se správnou dobou, kdy je dobré na trh vstoupit. Vodítkem může být situace okolo hypoték. Pokud se zvyšují úrokové sazby, ceny nemovitostí klesají, u nízkých úrokových sazeb naopak ceny nemovitostí rostou. 

MM

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>