Proměňte váš balkon

Balkon je místo, kde můžete trávit příjemné denní a noční chvíle. Dá se tu relaxovat, opalovat se, grilovat nebo posedět u vína s přáteli. Zároveň je ale také velmi praktický!

Na balkoně lze pěstovat květiny i zeleninu, sušit prádlo a dítěti spícímu v kočárku tu můžete dopřát dostatek čerstvého vzduchu. Jak tedy proměnit balkon v další obytnou část bytu a zároveň zachovat jeho praktičnost? Máme pro vás několik rad, jak obojí skloubit:

Na balkoně se možná najdou nějaké ty úložné prostory navíc, ale určitě by byla škoda z něj udělat skladiště. Proto všechny přebytečné věci, které nepoužíváte a leží zde bez ladu a skladu, jednoduše vyhoďte. Zařizování balkonu vezměte obrazně i doslova pěkně od podlahy. Optimálním materiálem je venkovní mrazuvzdorná dlažba. Pokud se ale rozhodnete na balkon položit nové dlaždice, zkontrolujte nejprve hydroizolaci. Když není dostačující, dostane se pod ně voda a dlažba pak při prvních mrazech popraská.

Květiny a okrasné dřeviny balkon zútulní a nezaberou příliš místa. Pokud chcete mít zeleň nejen ozdobnou, ale také praktickou, zkuste pěstovat například rajská jablíčka odrůdy Tigerella. Jejich jasně červené plody s oranžovými pruhy jsou velmi dekorativní. Nádoba, ve které rajče pěstujete, by měla být dostatečně prostorná a osazená vždy jen jednou rostlinou.

Zajímavé květináče mohou dát balkonu úplně jiný ráz. A nemusíte hledat po obchodech originální nádoby na rostliny – co takhle si obyčejný kořenáč dotvořit sami pomocí techniky decoupage, barev na keramiku nebo vlastnoruční mozaiky? Pozor jen na terakot: Nasává vodu a v mrazu pak může prasknout.

Abyste se v malém prostoru mohli pohybovat a měli dost místa na sušení prádla, volte takový nábytek, který je lehký a praktický. V případě, že budete potřebovat více místa, jej snadno přesunete, složíte nebo naskládáte na sebe. Mějte na paměti, že stohovatelné židle nemusí být jen ošklivé a plastové a skládací stolek nemusí být jen nevzhledné monstrum z hliníku a umakartu.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>