Topná sezóna přišla dříve, domácnosti si připlatí

Kdo by to byl řekl, že nás zima letos obdaří svou přítomností tak náhle ještě předtím, než se několik prvních listů stihne zbarvit do žluta. Topné období už je v plném proudu a kohoutky topení se začaly otáčet ve velkém. Ačkoliv řada odběratelů zemního plynu dává stále přednost teplému svetru, vlněným ponožkám a pokojovou teplotu drží spíše na uzdě, ti ostatní si i v zimě rádi doma užívají nalehko. Ať už tak či onak, každý člověk rád ušetří. A šetří ti, kteří se orientují na konkurenčním poli desítek dodavatelů v ČR. Jak na to, vám poradíme v našem článku.

ponozky_teplo
Po stopách toho nejlepšího

V České republice prodává domácnostem zemní plyn více než osmdesát dodavatelů. Důležité je vědět, že cenu plynu tvoří složky regulované, neregulované a daně. Regulovanou složku ceny plynu v ČR za přepravu a distribuci určuje Energetický regulační úřad a je závislá na distribučním území daného obchodníka. Neregulovanou složku určuje dodavatel plynu sám. Zatímco spotřebitel tedy nemůže ovlivnit cenu regulovatelné složky a cenu daně, může cenu snížit výběrem svého dodavatele. Ročně tak můžete uspořit několik set až tisíců korun. Čím vyšší spotřebu plynu máte, tím větší bude i roční uspořená částka.

Jak je to s cenou?

Cena za 1 m3 plynu se může pohybovat v rozmezí od 6 Kč do 11 Kč. Ceníky dodavatelů jsou však udávány v jednotkách MWh. Podle přepočtového vzorce cca 1 m3=10,55 kWh = 0,01055 MWh lze počítat s cenovým rozmezím přibližně od několika desítek až do tří set korun za kalendářní měsíc, přičemž k výsledné ceně za 1 MWh nebo kubík plynu je třeba ještě přičíst distribuční sazby dle kraje.

Jaké kroky je potřeba podniknout, pokud chci změnu

V první řadě je nutné zjistit vaši současnou roční spotřebu/cenu plynu, kterou naleznete na faktuře za plyn, dále vám dobře poslouží několik základních údajů o stávajícím dodavateli plynu, váš region. Tyto údaje postupně zadáte do naší kalkulačky a ta vám z pravidelně aktualizovaného seznamu všech dodavatelů okamžitě vygeneruje nejlevnější nabídku ve vašem okolí.

Vše uděláme za vás

Ušetřeno.cz vám ušetří peníze, ale také čas. Dodavatele si můžete objednat online a odpadnou vám i veškeré starosti s papírováním, které naši profesionálové vyřeší, ať už telefonicky nebo poštou, za vás. Je jen potřeba počítat s doběhnutím výpovědní lhůty u stávajícího dodavatele, která je většinou smluvně stanovena na tři měsíce, a také s uhrazením vašich současných závazků.

Jak je to se smlouvou?

Všechny potřebné dokumenty od nás obdržíte e-mailem a do jednoho pracovního dne vás bude kontaktovat náš pracovník, který zodpoví vaše dotazy a poradí vám s případnými nejasnostmi. Podepsané dokumenty následně předáme vašemu novému dodavateli plynu, který za vás vypoví smlouvu u dodavatele stávajícího.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>