Svěřte čistění koberců a čalounění odborníkům

Kašel, rýma, únava… to nejsou jen příznaky chřipky, to jsou zároveň projevy alergie. Nejčastější příčinou alergie jsou roztoči bytového prachu, tedy ti, co s námi žijí v jedné domácnosti. Zmiňované potíže se nejčastěji objevují po ulehnutí do postele, při úklidu, ale i při luxování a u vašich dětí při hře na koberci.

Abychom předešli potížím, je důležitá prevence. Polštáře a peřiny je potřeba ošetřovat pravidelným praním na 60 °C. Je potřeba vyvarovat se styku s peří, plyšem a bytovými textiliemi. Důležité je také udržovat v bytě vlhkost přibližně na hodnotě 50 %. Šaty a předměty zadržující prach je nejlepší zavírat do skříně a koberce je nejlepší odstranit.

Jenže je pochopitelné, že nejen z ekonomických důvodů to v mnoha domácnostech nelze. Koberec zaručuje tolik důležité teplo od noh, které ocení nejen rodiče dětí hrajících si na zemi, ale i starší lidé, kterým činí potíže nazouvání domácí obuvi.

Protože roztoči přežívají i v kobercích a čalounění je potřeba je pravidelně čistit. Bohužel běžné vysavače na hloubkové čištění nestačí, a tak je vhodné se v těchto případech obrátit na odborné firmy.

Vhodné je tzv. extraktační čištění. Během takového čištění se čalounění a koberce zkrápí čistícím prostředkem a následně se extrakčně vysávají „rozpuštěné“ nečistoty do odpadní nádoby čistícího stroje.

Pokud byste jen neradi pouštěli do bytu někoho cizího, firma Eza Vám své přístroje na čištění čalounění a koberců ráda zapůjčí. Stroje jsou k zapůjčení na 23 hodin v pracovní dny nebo od pátku do pondělí. A samozřejmostí je jejich čistota. Po každém čistění se extraktory udržují a servisují ve středisku, abyste si mohli zapůjčit funkční a čistý extraktor a zamezili vniknutí cizích nečistot do vašeho bytu.

Spolu s extraktorem, jehož součástí je veškeré příslušenství, dostanete také velmi účinný čisticí prostředek, který se během deseti let osvědčil ve stovkách domácností.

Pro firmu Eza nejsou překážkou ani větší plochy nebo velké znečištění koberců. V těchto případech používá ještě účinnější a kvalitnější technologii extrakčního čištění, a sice kombinaci kartáčového čištění pomocí válcového kartáče, zkrápěného čisticím prostředkem a extraktačního odsávání.

Díky těmto strojům získáte ve svém domě neuvěřitelný pocit čistoty a vy se konečně budete moct nadechnout z plných plic bez následného kýchnutí.

www.eza.cz

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>