Má smysl investovat do venkovních rolet?

Venkovní rolety jsou skvělou volbou snad pro každé bydlení. Neexistuje lepší ochrana před horkem v létě. Kromě toho mají navíc spoustu dalších pozitivních vlastností, které využijete po celý rok. Někteří se možná obávají vyšší vstupní investice, ale z dlouhodobého hlediska se zaručeně vyplatí.

Perfektní tma

Předokenní rolety mají odlišně složené lamely, a proto je možné s jejich pomocí získat skutečně celistvou plochu, která zajistí maximální zatemnění.

Ochrana před horkým sluncem

V horkých letních dnech vám zajistí komfortní a příjemnou teplotu a ochrání vás také před škodlivým UV zářením. Venkovní rolety dovedou odrážet sluneční paprsky a dovedou snižovat teplotu v domácnosti až o deset stupňů, a to zcela bez jakékoliv klimatizace.

V zimě drží teplo

Termoregulační schopnost rolet však samozřejmě oceníte nejen v parném létě, ale stejně tak v zimě. Podobně jako nepustí teplo dovnitř, tak jej v zimě zase nenechají utéct ven. Ušetříte tedy také na energiích za topení.

Proti hluku

Ve městě vás trápí hluk aut nebo tramvají, na vesnici zase třeba pily na dřevo či zemědělská technika. Předokenní rolety dovedou však také zvukově izolovat a poskytovat kýžený klid na spánek či práci.

Větší bezpečnost

Kvalitní venkovní rolety působí také jako účinný bezpečnostní prvek. Vniknutí nezvané návštěvy oknem je velmi ztížené a každého jen trochu rozumného lupiče rolety spolehlivě odradí. Samozřejmě se nejedná o žádné certifikované zabezpečení domu, ale stejně funguje velmi spolehlivě.

Odolnost

Kvalitní rolety se mohou pyšnit také vysokou odolností proti povětrnostním vlivům i mechanickému poškození. Díky tomu je jejich životnost poměrně dlouhá a nemusíte se bát, že by se rolety nezvládly vypořádat se silným větrem, deštěm nebo kroupami. Klíčové však je mít spolehlivého dodavatele, který vám naistaluje skutečně kvalitní výrobek.

Zdroj obrázku: Shotmedia / Shutterstock.com

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>