Vinylová podlaha – jedna z nejpopulárnějších podlahových krytin

Jednou z nejpopulárnějších podlahových krytin poslední doby jsou vinylové podlahy. Vysoce odolné podlahy, které lze použít v kuchyni i koupelně. Podlahy, které opticky zvětšit prostor, usnadní údržbu a odolají i velmi náročnému provozu. Navíc. Vinylové podlahy jsou nabízeny v mnoha barvách a zajímavých vzorech, a tak najdou své místo v každém interiéru.

Vinylové podlahy jsou vyrobeny z PVC (jedná se o sloučeninu polyvinyl chloridu), nejde ale o klasické linoleum. Výrobci vinylových podlah čím dál častěji využívají 100% recyklovatelné materiály a postupně se odklánějí od sporných změkčovadel, tzv. ftalátů. Jednou z novinek ve složení je například ricinový nebo řepkový olej, který nahradil některé chemické přísady.

Typy vinylových podlah dle pokládky 

vinylova podlahaNa trhu je dnes k dostání několik typů vinylové podlahy, lišící se typem pokládky. Jedná se o:

 • lepené vinylové dílce,
 • zámkovou vinylovou podlahu,
 • samolepicí vinylovou podlahu.

Zámková vinylová podlaha je v podstatě plovoucí podlaha, jen namísto laminátu je její vrchní vrstva tvořena vinylem. Plovoucí podlahy jsou výborné díky své rozebíratelnosti. Navíc nemají zvýšené nároky na podklad, což oceníte zejména do nájemních prostor.

Druhou variantou jsou lepící vinylové podlahy, které jsou ideální pro pokládku do dětských pokojů a dalších místností, kde se děti často pohybují. Lepené podlahy skvěle tlumí zvuk a pobíhání dětí tak nebude rušit sousedy.

Možnost použití v kuchyni i koupelně

Vinylová podlaha je velmi oblíbená pro svou vysokou odolnost. Je odolná vůči vodě, mastnotě i pádům věcí. Vinylku tak lze použít do obývacího pokoje, ložnice, dětského pokoje, ale i koupelny či kuchyně. Své místo najde také v různých komerčních prostorech.

Její odolnost ovlivňuje výška nášlapné vrstvy. Jedná se o ochranný film, který zabraňuje poškození podlahy. Standardní tloušťka nášlapné vrstvy pro použití v domácnosti je 0,3 mm. Pokud jde o prostory se zvýšenou zátěží, je vhodné volit vyšší nášlapnou vrstvu 0,4 nebo 0,5 mm.

Široká škála dekorů

Dalším důvodem, proč spousta lidí volí tento typ podlahové krytiny, je její design. Vinylové podlahy jsou k dostání v mnoha klasických i moderních dekorech. V nabídkách najdete podlahy s dekorem dřeva, korku, mramoru, kamene i dlaždic. Můžete si tak vybrat přesně takový typ, který perfektně zapadne do interiéru vaší domácnosti, hotelu nebo třeba obchodu s oblečením.

vinylova podlaha 2

Přednosti vinylových podlah

Vinylové podlahy se velmi rychle staly jedněmi z nejpopulárnějších podlahových krytin. A není se čemu divit. Vinylky jsou ideální pro ty, kteří chtějí mít luxusně vypadající podlahu za rozumnou cenu. Tato moderní a vysoce odolná podlahová krytina se snadno pokládá i udržuje. V jejich prospěch mluví také výborné tepelně izolační a akustické vlastnosti a vhodnost pro instalaci účinného podlahového vytápění.

 • Vysoká odolnost vůči poškození a voděodolnost.
 • Snadná pokládka.
 • Výborné protihlukové vlastnosti.
 • Vhodná pro alergiky.
 • Jednoduchá oprava při poškození.
 • Široká škála vzorů a barev.
 • Jednoduchá údržba.
 • Přijatelná cena.

Za poskytnuté informace děkujeme společnosti AMADEO HOLDING s.r.o. – koberce a podlahy Praha.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>