Vybavení moto garáže

Garáže dnes neslouží pouze jako místo ke garážování dopravních prostředků, ale často jsou používány jako technické místnosti, kutilské dílny či sklady nejrůznějších věcí. Je tak velice důležité, aby byla kvalitně vybavená a měla dostatek úložných prostor. A jak si tedy zařídit garáž, aby vše potřebné mělo své místo a zároveň bylo vždy po ruce?

Systém uskladnění

Věci, které používáte pravidelně, jako například autokosmetika, nářadí, střešní nosič, apod., je vhodné uložit do blízkého dosahu všech uživatelů garáže. Málo používané věci, jako například sezónní věci, sportovní potřeby či sváteční dekorace mohou být uloženy do regálů ve vyšších místech prostoru garáže. Pro pohodlný přístup k nim můžete používat štafle, hliníkové schůdky apod.

moto dilna

Úložné prostory

Pro uskladnění nářadí, nástrojů a dalších potřeb, které v garáži využíváte, vám poslouží nejrůznější úložné systémy, jako jsou regály, uzavřené skříně, police, nosné konzoly, stacionární nebo pojízdné skříňky či komplexní systémy pro uskladnění. Výběr vhodných regálů a dalších úložných systémů se samozřejmě řídí aktuálními potřebami, takže je nutné si rozmyslet, co se vůbec chce skladovat společně s rozměrovými možnostmi.

K osvědčeným úložným prostorům patří kovové regály a různé policové systémy. Důmyslné regálové systémy najdou své uplatnění především v menších garážích, kde je vzhledem k parkovacímu prostoru nutné skladovat veškerou další výbavu zpravidla v nějakém úsporném a efektivním režimu. Navíc, některé věci je potřeba skladovat tak, aby nedošlo k jejich poškození.

Skladování pneumatik

Jenom samotné pneumatiky vyžadují správné skladování, díky kterému zachováte jejich dlouhodobou trvanlivost a vyhnete se různým deformacím, které mohou špatným skladováním vzniknout. Regály na pneumatiky jsou vhodné především na samotné pneumatiky bez disků. Regály, do kterých naskládáte letní nebo zimní pneu, se vyrábějí v různých velikostech a provedeních.

Úložné místo pod stropem 

Garáže jsou často využívány jako odkládací prostor pro sezónní i poměrně neskladné věci. Při nedostatku volného prostoru se nám nabízí možnost využít volné místo pod stropem garáže, kam lze umístit například držák na jízdní kola nebo zavěsit střešní nosič. Velmi praktické jsou také drátěné programy, které je možné zavěsit na strop. Drátěné police nebo koše jsou umístěny nad úroveň hlavy a díky tomu snadno ze země uvidíte, co všechno se v nich nachází.

Garáž jako dílna

Garáže v posledních letech slouží spoustě lidí také jako dílna nebo sklad. Garážová dílna by měla být kvalitně vybavena a měla by mít dostatek úložných prostor. Než se ovšem pustíte do vybavování, zamyslete se nad tím, jak velký prostor máte k dispozici. Podstatné jsou rozměry dílny, umístění oken, dveří, zdrojů tepla a světla a velmi podstatný je také dostatek prostoru pro volný pohyb.

Vybavení garáže by mělo odpovídat činnostem, které se v ní nejčastěji provádějí. K vybavení garážové dílny jednoznačně patří pracovní stůl. Stůl by měl umožnit uchycení svěráku a poskytnout dostatek místa pro ukládání nářadí a dalších pomůcek. Při jeho výběru si dejte opravdu záležet, neboť u něj budete trávit největší množství času.

Potřebné věci (nářadí, různé nástroje, apod.) v dílně je dobré ukládat vždy viditelně a tak, abyste o nich měli neustále přehled. K tomu slouží především regály do dílny nebo skladné a odolné plechové dílenské skříně. Místem dobře šetří také nástěnné organizéry pro drobné nástroje.

Mohlo by se vám líbit...

2 komentářů

  1. Lukáš napsal:

    Do autoservisu nebo dílen se hodí celkem konzolové regály. Hlavně na pneumatiky a klidně i části karoserie.

  2. DonLabuznik napsal:

    Myslím si, že jste zapomněli ve článku zmínit poměrně důležitou věc, která se hodí zejména do olbasti péče o pneumatiky. Já jsem si totiž před rokem koupil z (odkaz byl odstraněn) kompresor, který je v garáži opravdu nepostradatelným pomocníkem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>