Výběr správného kotce pro psa

Plánujte rozšíření rodiny o čtyřnohého mazlíčka? Pak je načase také popřemýšlet o tom, kde bude váš psí kamarád bydlet. Chcete-li mít spolehlivého venkovního hlídače, pak byste mu měli zajistit pohodlný a funkční kotec, který ho ochrání před nepřízní počasí.

Proč pořídit kotec pro psa?

Obecně lze říci, že pes kotec nutně k životu nepotřebuje, ale pokud se správně používá, skýtá mnohé výhody jak pro psa, tak i majitele. V mnoha situacích je kotec skvělým pomocníkem, zejména pokud k vám přijde nějaká návštěva (např. řemeslníci, poštovní doručovatelka, další cizí lidé), nebo máte v plánu v klidu pracovat na zahradě.

pes_labrador

Kotec se hodí i v případech, pokud má pes tendenci ve vaší nepřítomnosti utíkat. Díky kotci ho tak zajistíte po dobu, kdy nejste doma. Pokud je pes zvyklý po krmení určitý čas odpočívat v kotci, lze ho považovat jako preventivní opatření proti torzi žaludku. Další situací, kdy ho využijete, je při hárání fenku. Pokud tedy nechcete v budoucnu štěňátka po návštěvě nezvaného nápadníka.

Výhody kotců:

  • bezpečné chování psích mazlíčků v exteriéru
  • komfort pro venkovní psy
  • poskytnutí soukromí
  • bytelné a spolehlivé obydlí

Hlavní kritéria – velikost a rozměry

Výběr kotce závisí hlavně na velikosti psa a rozměrech výběhu. V dnešní době jsou na trhu k dostání kotce různých velikostí a tvarů. Pokud budete psa zavírat častěji, je lepší pořídit větší kotec, kde bude mít čtyřnohý miláček dostatek prostoru na protažení. Jste-li majitelem více psů, dají se dnes pořídit oddělené kotce pro každého psa.

Pro velká plemena je vhodná bouda o velikosti 140x80x80 cm a naopak pro malá o velikosti 95×50 x50 cm.

Výběr vhodného materiálu

Nejlepší je zvolit takový kotec, který je vyroben z voděodolných materiálů, díky nimž není kotec při zhoršených venkovních podmínkách poškozen. Skvělou volbou jsou plechové kotce pro psy, vyrobené z odolného pozinkovaného plechu.

Obsah kotce

Každý správný kotec pro delší pobyt by měl obsahovat tři plné stěny, aby na psa nefoukalo, a přední stranu z mříží a dveří. Chybět by neměla také zateplená bouda. Podlaha by měla být nejlépe dřevěná nebo betonová a střecha nejlépe šikmá z pozinkovaného plechu na zadní stranu kvůli odtoku vody.

Kvůli návštěvám a občasnému zavření psa postačí pořídit kotec pouze z mříží a klidně i bez podlahy. Kotec se pak umístí na trávu.

Kotce jsou ideální pro psy, které žijí po celý rok venku. Pes považuje kotec za své soukromé území, které je určené k odpočinku. Po pořízení kotec umístěte v blízkosti obydlí a na místě, kde není průvan, je znemožněn zásah cizích lidí a pes bude mít klid.

Mohlo by se vám líbit...

1 komentář

  1. Bela napsal:

    muj mctyrnohy partak kotec nepotrebuje, ma moji postel :-0

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>