Zájem o chaty a chalupy u Čechů stále roste

Bydlíte ve městě, do práce ani obchodu to nemáte daleko, děti jsou ve škole coby dup. Přesto především o víkendech toužíte po změně? Delší dovolenou si šetříme na léto, ale odjet z města za odpočinkem přece stojí za to i na víkend.

Je již pravidlem, že zájem o chaty a chalupy v prvním čtvrtletí stoupá. Po letošní dlouhé zimě zájem oproti jiným rokům opět výrazně roste. Jen posuďte sami. Podle statistik vzrostl meziměsíční nárůst poptávky v dubnu ve srovnání s předchozím měsícem o 51 procent.

Největší zájem je již tradičně o rekreační nemovitosti v Jihočeském kraji, který následují střední Čechy a Krkonoše. „Ve Středočeském kraji je největší zájem o rekreační objekty, chaty a zahrádky na Pučálce a také v okolí přehrady Slapy,” upozorňuje regionální ředitel firmy M&M Reality Pavel Zámečník.

Největší zájem o koupi rekreační nemovitosti mají především mladé rodiny, které již mají vyřešeno vlastní bydlení a hledají útočiště na víkendy. Zájem je hlavně o tradiční venkovská stavení. Lidé zkrátka chtějí o víkendu kontrast oproti běžným dnům. Mezi hlavními kritérii při výběru bývá hezké zelené prostředí, nedaleké možnosti koupání a možnost snadného příjezdu autem k pozemku.

S jakou částkou musíte při pořízení chaty či chalupy počítat? Vše pochopitelně záleží na vašich požadavcích. Průměrná částka, kterou jsou zájemci ochotni zaplatit činí dva miliony korun. Nikde ale není dáno, že se vám nepodaří sehnat nemovitost podle vašich představ v zcela jiném cenovém rozmezí.

„Zajímavý je fakt, že kromě chat a chalup zásadním způsobem roste poptávka i po samostatných zahradách tedy bez obyvatelné nemovitosti. Příkladem jsou severní Čechy, kde zájem o tyto nemovitosti roste,” uvedl Pavel Hassman, realitní makléř firmy M&M Reality. Nechcete-li tedy pro začátek investovat do koupě rekreační nemovitosti, vsaďte na pozemek. Chatu lze koneckonců postavit až za čas.

Chcete mít také možnost relaxovat a odpočinout si po náročném týdnu v práci? Toužíte po opalování v soukromí, možnosti grilování či o pěstování vlastní zeleniny? Příznivé úroky u hypoték vám letos hrají do karet, pořiďte si tedy i vy chatu, chalupu či zahradu a relaxujte kdykoli se vám zachce.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>