3 praktičtí pomocníci ze dřeva na zahradě

Když konečně svítí sluníčko, venku je krásně a teplo, byl by hřích sedět doma. Pokud máte zahradu, stačí jen málo ke štěstí – pohodlné posezení, vychlazený drink v jedné a oblíbená knížka v druhé ruce. Abyste se cítili ve volných chvílích opravdu dobře, udělejte si to kolem sebe hezké a nenechte si to zkazit “provozním nepořádkem”. S tím vám pomůže výběr nejrůznějších doplňků pro zahradu, které jsou jednak praktické a funkční, ale mohou se hlavně pyšnit i originálním designem, který vás nadchne. 

Dnes se zaměříme na tři takové doplňky – jmenovitě na úložné boxy, do kterých snadno schováte vše, co se jinam nevešlo, pak také na truhlíky, ve kterých vyniknou vaše květiny a také na zahradní nářadí, které k tomu budete potřebovat. Pojďme na to!

    1.  Dřevěné úložné boxy 

V momentě, kdy zrovna nepoužíváte posezení, můžete polštáře a sedáky na zahradní židle schovat v praktickém zahradním úložném boxu. Může to být dřevěná bedna, ratanový koš nebo třeba retro truhla, kterou jste zrovna náhodou objevili na půdě u babičky. Stačí trochu lásky a máte stylový a originální vintage doplněk, který je krásný, ale hlavně praktický! Dřevěné úložné boxy s pevným víkem můžou navíc sloužit i jako extra sedací místo – budete-li si tedy nějaký takový pořizovat, při výběru hledejte informace o nosnosti.

    2.  Dřevěné truhlíky 

Pěstování květin, bylinek, zeleniny a ovoce, je krásný koníček a díky podnebí u nás v Česku se těší velké oblibě. Není se co divit, je to uklidňující pohodová činnost, u které si můžeme vyčistit a zrelaxovat mysl na čerstvém vzduchu. Navíc skrze pěstování můžeme vytvořit něco, co nám bude dělat radost a odmění nás krásnými květy a plody. 

Ať už zvolíte malý roztomilý truhlík na bylinky nebo velké truhlíky na zeleninu, se dřevem nemůžete šlápnout vedle. S kořenovou zeleninou šup do vyvýšeného záhonu, rajčata do kýblů a třeba jahody můžete zkusit i zavěsit jako muškáty. Co se truhlíků týče, nemusí to nutně být ani klasický obal na květináč, místo nich můžete popustit uzdu fantazii a použít něco jiného, co už třeba máte doma a práší se na to v kůlně. Co například staré dekorační bedýnky nebo přepravky od ovoce? I třeba takové staré dubové vědro, které už posloužilo svému účelu, můžete upcyklovat a udělat z něj kouzelnou dekoraci.

    3.  Zahradní nářadí

Dokonalá, krásně rozkvetlá a udržovaná zahrada je snem většiny z nás, ale není to samozřejmost. Proto je o ní třeba náležitě pečovat. S dobrým zahradním nářadím bude práce zábavnější! Jaké zahradní nářadí upotřebíte pro snadné sázení, pletí a úpravu záhonů, kypření půdy apod.? 

  • Sázecí lopatka
  • Kypřič půdy
  • Motyčka
  • Okopávačka
  • Zahradnické rukavice

Většinou se prodávají v dvojkombinaci na jedné násadě, například z jedné strany bývá plochá okopávačka a z druhé strany motyčka. Nejpraktičtější a nejpoužívanější bývá ale špičatá motyčka v kombinaci s trojzubým kypřičem. Pro menší zahradnické práce je naprosto ideální. Pro větší úpravy se pak bude hodit klasická lopata, rýč a hrábě s delší násadou.

 

Jedna rada na závěr: jestliže jste si pro zahradní doplňky vybrali jako stěžejní materiál právě dřevo pro jeho atraktivní vzhled a nadčasový design, dejte si tu práci a dbejte na povrchovou úpravu. Bude to chtít lak nebo barvu, která je odolná vůči povětrnostním vlivům, zvlášť vodě.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>