3 tipy jak docílit moderní a nadčasové kuchyně

Kuchyň v dnešní domácnost neplní jen funkci kuchyně. Mnohdy už ani nebývá oddělenou místností od zbytku bytu. Naopak kuchyň se stala součástí obývacích pokojů. Je to prostor, kde trávíme čas s rodinou a přáteli. Je tedy důležité, aby plnila funkci, abychom se v ní cítili příjemně a aby se nám libila. 

Světlé barvy 

Dnešní kuchyně bývají jednoduché. V oblibě jsou světlejší dekory. Nejčastěji vybíraný je bílý lesk či lesk v odstínech hedvábné bílé či magnolie. Výhodou lesklých povrchů v kuchyni je snadná udržitelnost. Jakákoli nečistota jde sice rychle vidět, ale také stačí odtřít vlhkým hadrem a kuchyň se opět leskne. Světlé kuchyně v interiérech nepůsobí výrazně a hodí prakticky do všech domácností. Kombinovat je lze se všemi barvami doplňků či nátěrů.

Ostrůvek

Dnes se vaří jinak než za našich babiček. Dispozice starších kuchyní dnes už příliš nevyhovují dnešním požadavkům. Jako velmi praktické se ukázaly kuchyně s ostrůvkem. Jeho využití může být různé, může na něm být varná či mycí část, nebo může sloužit jako bar a krájecí část. Ostrůvek je vhodný i do menších bytů. V těch může posloužit jako odkládací část a současně jídelní stůl.

Pracovní deska 

Pracovní deska dělá kuchyň. Nejčastěji používaným typem v moderních kuchyních je vysokotlaký laminát. Vybírat lze hned z několika dekorů od dřeva po kámen. Výhodou je nenáročná údržba, nevýhodou je ale poměrně snadné poničení. Krájení bez prkýnka bychom rozhodně nedoporučili. Chcete-li kuchyň pozvednout, můžete sáhnou po masivním dřevu, které kuchyň zútulní. O dřevěnou desku je třeba pečovat a čas od času natřít olejem.

Pro náročné uživatele je vhodným materiálem konglomerovaný kámen. Jedná se o velmi pohlednou směs granitu, křemenu, pryskyřice, zrcadlových částic a barevných pigmentů. Všechny tyto části jsou slisovány do desky a výsledkem je velice odolná, neporézní a antibakteriální pracovní deska.

Pokud chcete mít pracovní desku a obkladový panel v jednom kuse bez spojů a spár, zvolte corian. Jedná se o neporézní materiál, což zaručuje dokonale hladkou plochu se snadnou údržbou.

Sandra Š.
foto: IKEA

Mohlo by se vám líbit...

1 komentář

  1. Jana Hroudová napsal:

    super na večerní a inspirativní počteníčko :) ještě jsem dámy narazila i na toto (odkaz byl odstraněn)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>