Barva roku 2017

Potřebuje váš interiér oživit? Chcete mu dát nádech moderna? Inspirujte se barvou roku 2017 – zelenou!

Ano, je to tak, letošní barvou se stala zelená barva s příměsí žluté nesoucí pojmenování greenery (dle Pantone Color Institute). Na nic nečekejte a slaďte váš interiér do této pozitivní barvy.

zeleny-interier_loznice

Zelená má blahodárný vliv na duši

Vždyť zelená barva působí uklidňujícím dojmem. Je to barva jistoty, spokojenosti a rovnováhy. Použít ji můžete v jakémkoliv pokoji, a nemusíte se držet jen odstínu greenery, kombinujte si ve všech odstínech. Dobře se hodí do pracovny. Při pohledu na zelenou se lépe soustředíte a působí příjemně na zrak. Utišuje bolest hlavy, uvolňuje od stresu, pomáhá při vyhoření. Ve světlejším odstínu je zelená barva vhodná také do ložnice, každé ráno tak budete vstávat do pozitivní barvy.

zeleny-interier

Když zelenou na stěnách nechcete

Nedokážete-li si zelenou barvu představit na vašich stěnách, ať už v barvě či na tapetách použijte ji alespoň na bytových textiílích a doplňcích. Zelená barva se krásně doplňuje s bílou, béžovou, hnědnou i žlutou. Stačí tedy, když do obývacího pokoje pořídíte polštáře, plédy, či květináče (ostatně květiny jsou také zelené), do jídelny ubrus, do ložnice povlečení a do koupelny ručníky, to vše v zelených tónech a máte rázem interiér podle nejnovějších trendů.

Najde si zelená barva své místo také u vás?

Sandra Š.
foto: jinkazamah & pixabay.com

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>