Jak vybrat garážová vrata?

Stavíte garáž a přemýšlíte o tom, jaké vrata do nich namontovat? Nevíte, který typ vrat a jak vybrat správnou firmu? Nevadí. V dnešním článku vám s tím určitě poradíme. Jako u všeho záleží nejvíce na vašich finančních možnostech, pak musíte brát v úvahu i vaše představy o zabezpečení a samozřejmě lokalizaci vaší garáže. Ne vždy, je totiž možné namontovat každý typ vrat kvůli nedostatku místa.

Sami nebo s firmou?

Dveře si samozřejmě můžete koupit sami a svépomoci si je také namontovat. Doporučuje se však oslovit nějakou ze specializovaných firem. Má to totiž hned několik výhod. Nemusíte se o nic starat a hlavně máte v ceně i pozáruční servis. Při výběru dodavatele si pak firmu trochu prověřte. Zajímejte se zejména o to, jak dlouho už daná společnost figuruje na trhu a jaké jsou na ni reference. V okamžiku, kdy si dodavatele vyberete a oslovíte ho, tak si následně pořádně prostudujte jeho nabídku. Ověřte si, co vše je v ceně a srovnejte nabídku s ostatními firmami na trhu.

Na co se zaměřit?

Když už si vyberete vrata a firmu, zaměřte se na ovládání. Obecně máte dvě možnosti. Ruční nebo motorové ovládání. V dnešní době je nejprodávanějším motorové ovládání garážových vrat. Samozřejmostí by mělo být jejich dálkové ovládání. Zajímat by vás mělo i řešení v případě výpadku elektrického proudu. Ptejte se, jak jsou vrata řešena. Nejčastěji se taková situace řeší ručním otevíráním. Na toto pamatujte. Je to velmi důležité. Pokud by totiž došlo k výpadku elektrické energie, tak vy byste se v tom lepším případě nedostali autem do garáže, v tom horším byste se nedostali ráno z garáže a přišli pozdě do práce.

J. H.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>