Bydlení na Žižkově

Žijete v Praze a současná lokalita vám moc nevyhovuje? Nebo se do hlavního města chcete přestěhovat, ale nevíte, kde začít? Zkuste Žižkov, skvělou lokalitu, když to chcete mít všude blízko. Leží totiž na východě širšího centra Prahy a takřka celý spadá pod Městskou část Praha 3.

Žižkov jako město vznikl na konci 19. století oddělením od Královských Vinohrad a tento fakt je pravděpodobně důvodem dnes už jen těžko viditelné sousedské rivality. Vinohrady byly považovány spíše za luxusní část města s úředníky a pražskou inteligencí, Žižkov jako dělnicko – živnostnická část města s levnými lokály, kam není radno vycházet pozdě večer.

Stará zástavba i nová výstavba

To už je dnes minulostí. Dnes je tato čtvrť o poznání klidnější. Pokud hledáte pronájem bytu na Žižkově, určitě nebudete hledat dlouho. Na Žižkově se skvěle doplňuje stará zástavba s tou novou, která stále není u konce. To také potvrzuje jeho oblíbenost, blízkost centra Prahy a snadnou dopravní dostupnost. Pronájmy zde lze sehnat jak v moderních novostavbách, tak ve starých domech, ze kterých na vás pokaždé dýchne genius loci.

Nebudete strádat

Na Žižkově nebude strádat žádná část vašeho já. Žižkov má vlastní fotbalový klub, kina, divadla, kostely, bazény, obchody a nákupní centra, parky a také největší hřbitov v naší zemi. Scházíte se li rádi s přáteli v baru či restauracích, pak na Žižkově máte velký výběr. Městská část se stále snaží vymýšlet nové projekty, což dokazuje minigolfové hřiště, které je právě ve výstavbě přímo pod Žižkovskou věží.

Chybí snad už jen řeka, i když to je v době, kdy počasí čím dál častěji ukazuje, kdo je tady pánem, výhoda.

Pokud hledáte pronájem v této oblasti, navštivte stránky www.homesweethome.cz, kde najdete velký výběr nemovitostí v této lokalitě a začněte bydlet co nejdříve.

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>