Bydlení podle indického učení Vastu

Jistě jste už slyšeli o učení Feng-Shui. Vastu je pak vlastně jeho indickou obdobou. Rovněž si totiž klade za cíl vytvořit dokonalé a harmonické bydlení, které je v souladu s přírodními energiemi a využívá co nejvíce vlivu světových stran.

Stejně jako v případě Feng-Shui, tak i učení Vastu, pokud se budete držet jeho zásad, vám zajistí rodinnou harmonii, klid, kvalitní odpočinek a blahobyt. Vastu pracuje jak s interiérem, kdy pomocí přemístění nábytku, ale také pomocí barev, rostlin, obrazů a různých dekorací dokáže zmírnit až zcela vyloučit negativní jevy ve vašem domově. Ovšem základem učení Vastu je už práce s tvarem a umístěním samotného domu.

Sever

Podle této filozofie je nejvýznamnější světová strana sever. Tomu by tedy měl být přizpůsoben váš domov a organizace pokojů v něm. Sever je totiž ideální cesta pro proudění energií, které jsou spojené s uměním a tvořivostí. Proto je nejlepší mít na sever orientované pokoje, jako jsou pracovna a obývák. Pokud toho však nemůžete docílit, tak učení Vastu umožňuje zmírnit negativní vlivy a posílit pozitivní energie i organizací nábytku. Náhradou tedy může být odsunutí nábytku od stěn a vymalování místností zelenou barvou.

Východ

Místnosti, kde chcete relaxovat, naopak orientujte na východ. To je totiž správný směr pro proudění uklidňující energie. Náhradou může být pověšení obrázku s vycházejícím sluncem na zeď či vymalování východní stěny oranžovou či červenou barvou.

Jih a Západ

Jižní strana podle učení Vastu svědčí spánku. Je vhodné tedy orientovat na tuto stranu ložnici, nebo ji vymalujte zelenou a modrou barvou. Směrem západním pak orientujte dětský pokoj či koupelnu. Je to orientace, která umožní proudit uklidňující energii. Případně si pořiďte vesele zbarvenou podlahu.

J. H.

 

Víte, jak zařídit obývací pokoj nebo kancelář podle Feng shui?

Mohlo by se vám líbit...

1 komentář

  1. Janina napsal:

    Dobrý den, nemáte někdo kontakt na někoho, kdo by mi s vastu mohl poradit?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>