Najít nejlevnější půjčku není tak náročné, jak by se mohlo zdát

Jakmile už se jednou rozhodnete pro půjčku, nastává otázka, kde si ji vlastně zařídit. Nechcete přece platit předražené úroky nebo dokonce různé skryté poplatky. Nezávislé internetové srovnávače vám usnadní výběr. Poradíme vám jak na ně.

kalkulacka_pujcka

Mnoho z nás si již v minulosti na něco vzalo půjčku. Ať už to byla hypotéka, klasický spotřebitelský úvěr nebo třeba pořízení mobilního telefonu na splátky. Půjčky zkrátka a dobře patří k dnešní době a lidé čím dál častěji nechtějí odkládat si na nějaký nákup několik měsíců a raději volí okamžité řešení. Nebudeme tady hodnotit, co je správné a co ne. Do situace, kdy budeme sami potřebovat půjčit, se může dostat každý z nás. Podívejme se tedy raději na to, jak si vybrat co nejvhodnější produkt a nezaplatit nakonec více, než je nutné.

Potřebujete půjčku? Kde začít hledat?

Na českém trhu funguje celá řada bankovních domů a úvěrové podmínky každého z nich se více nebo méně liší. K tomu si můžete připočíst několikanásobně více nebankovních společností a jiných subjektů – dostanete opravdu širokou nabídku úvěrů. Jak se v ní co nejlépe zorientovat?

Využijte zdarma služeb některého z nezávislých internetových srovnávačů půjček. Všechny dostupné společnosti si na nich seřadíte podle svých preferencí – velikosti půjčky, doby splatnosti nebo úrokové sazby. Pěkně na jednom místě tak uvidíte, která nabídka pro vás připadá v úvahu a která nikoli.

Vyhledávat můžete rovněž podle kategorií. Pokud například potřebujete naléhavě přečkat poslední týden před výplatou, budete hledat dostupné nebankovní půjčky. Hledat zde můžete také půjčky, které se hodí třeba pro studenty, osoby samostatně výdělečně činné nebo důchodce. Nebudete tak zbytečně ztrácet čas probíráním nabídek, které se pro vás nehodí.

Zaplaťte co nejméně navíc. Nejlépe nic

Pokud potřebujete právě jen několik tisícovek do příští výplaty, příjemně vás překvapíme. Některé nebankovní společnosti nabízí svým novým klientům bonus v podobě první půjčky zdarma. Většinou jde o menší obnos s krátkou dobou splatnosti. Například ve společnosti Ferratum vám na 30 dní půjčí částku od 500 do 9 000 Kč úplně zdarma. Opravdu nezaplatíte ani korunu navíc. Pokud vám tahle suma a lhůta splatnosti stačí, proč byste jinde měli platit více?

Vybírejte pouze mezi obvěřenými poskytovateli

Internetové srovnávače mají ještě jednu velkou výhodu. V jejich přehledech zpravidla narazíte výhradně na důvěryhodné a bezpečné společnosti. Nemusíte se tak obávat, že budete mít co dočinění s nějakým lichvářem nebo bůhvíkým. Ano, všelijaké půjčky jsou bohužel oblastí, kde se vyskytuje spousta podvodníků – vy setkání s nimi můžete ale snadno a účinně předcházet. Právě tak, že využijete služeb nezávislého srovnávače.

Profesionální srovnávač vám ke každé půjčce nabídne celou řadu informací. Od základních údajů o produktu, přes možnosti kontaktování poskytovatele až po seznam často kladených otázek nebo dokonce uživatelských recenzí. Nejenže ušetříte spoustu času – místo abyste se pročítali desítkami webových stránek, vše najdete na jedné adrese – také budete mít jistotu, že vybíráte výhradně z bezpečných nabídek.

Mohlo by se vám líbit...

1 komentář

  1. Mánička napsal:

    A přesto jak si vybrat půjčku?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>