Obývací pokoj podle feng shui

Jste příznivci feng shui, nebo jen máte pocit, že by váš domov uvítal radikální změnu?Nemůžete najít místo, kde se vám dobře odpočívá? Pak zkuste feng shui. Dnes se podíváme, jak zařídit podle feng shui centrální místem každého domu a bytu. Feng shui je staré tradiční čínské učení, které se věnuje člověku a jeho životnímu prostředí. Učí organizovat vnitřní prostor tak, aby v něm mohla co nejlépe proudit energie Čchi. Pro každou místnost pak platí jiné zásady organizace prostoru.

Pokoj příležitostí

Dle tohoto učení je obývací pokoj místem, kde se lidé setkávají a které je plné nových příležitostí. V obývacím pokoji navíc řešíme jak svoji kariéru, tak vztahy. Je to tedy místo velmi důležité. Jak tedy obývací pokoj sestavit tak, aby co nejvíce vyhovoval zásadám feng shui?

Zásady feng shui

Asi nejdůležitější zásadou je mít v místnosti dostatek světla. Do rohů je podle feng shui vhodné umístit hodně barevné předměty, mnoho květin a zrcadla. Tak dojde k maximalizaci toku Čchi energie v těchto místech místnosti. Židle a pohovky vždy umisťujte čelem ke dveřím. V žádném případě však nesmí být židle, křesla ani pohovka otočeny zády ke dveřím.

krb uprostřed místnostiJste zvyklí mít televizi ve středu místnosti? Tak na to rychle zapomeňte. Elektromagnetické přístroje, které narušují bezproblémový tok energie Čchi v žádném případě nesmí být ve středu místnosti. Naopak velmi vhodné je do středu pokoje umístit krb.

Postavení stolu není pro případ obývacího pokoje pevně stanoveno. Musí však být čistý a upravený. Nejlepší bude, když na něm budou nějaké živé květiny. Takový stůl pak bude symbolem zdraví a svoji pozitivní energii bude vysílat i do okolí.

Na závěr jen jedno varování. Nikdy, ale opravdu nikdy neumisťujte zrcadlo naproti vchodových dveří. Tato zásada ale platí nejen pro obývací pokoj. Jinak se vaše energie Čchi odrazí zpátky.

J. H.

foto: schoener-wohnen.de & bieicons.com

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>