Byt v industriálním stylu

Jednotlivých stylů bydlení je spousta. Zatímco jedny většinu lidí nadchnou, jiné v lidech vyvolávají nepochopení. V poslední době se v domácnostech hodně rozmáhá trend Wabi Sabi – styl pocházející z Japonska, který vychází z myšlenky osvobozujícího materialismu a na něj navazující nálady, a na výslunní je i trend industriální. Obzvláště ten v lidech vyvolává smíšené pocity a jen málokdo si dokáže představit v bytech připomínající továrnu žít. Inspirace se z něj ale dá načerpat spousta.

Nejen do loftů

Pro industriální styl jsou charakteristickými materiály cihly, kov, beton, sklo a dřevo. To vše lze vzájemně volně kombinovat. Tovární styl ale zdaleka nepatří jen do loftových bytů, použít lze i v naprosto běžných a klidně panelákových bytech.

Chce to hodně světla

Barvy do industriálního bytu příliš nepatří, a vy si tak nemusíte lámat hlavu s výmalbou. Naopak, omítku může s klidem úplně ošmirglovat a stěny nechat v původním stavu. Odhalené oranžové cihly nebo dřevo jsou často jedinými barevnými prvky interiéru. Další barvy bývají bílá, šedá a antracitová. Z toho důvodu je dobré, aby byl byt hodně světlý. Pokud toho nedosáhneme za pomocí denních paprsků, je dobré jej nahradit led osvětlením, které dnes již svítí podobně jako denní světlo.

Prošmejděte staré továrny

Výhodou industriálního stylu je to, že si příliš nemusíte lámat hlavu nad vybavením, to je totiž velice jednoduché. Stačí prošmejdit staré továrny a třeba i školy a inspirovat se. Plechové skřínky, kovové regály jsou totiž přesně to, co potřebujete.

Není potřeba mít ale všechno staré, vybavení domácnosti je možné nakoupit v podnicích jako jungheinrich.sk, kde říkají: „U nás koupíte i regálové systémy, které můžete následně použít jako knihovnu nebo namísto šatní skříně.“ U nábytku zkrátka hraje prim především kov a dřevo.

Popusťte uzdu fantazii a navrhněte si třeba vlastní stůl nebo postel. Hlavním materiálem může být dřevo, to ale oživte nábytkovým kováním od FP Interier s.r.o.. Dáte tak do nábytku kus sebe a byt v industriálním stylu bude hned osobitější a příjemnější.

foto: kitchenbuilding.com

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>