Jak položit plovoucí podlahu

Plovoucí podlahaPokaždé, když projdete po své podlaze, tak ta vydá příšerný zvuk? Nemůžete v noci spát, protože pes se prochází po podlaze a podlaha sténá tak, že by to probudilo i mrtvého? Pak bude zřejmě čas na pořízení nové podlahy. V dnešní době navíc nejsou podlahy nikterak drahou záležitostí. Pokud si navíc jejich instalaci provedete sami, vyjde vás nová podlaha velmi lacino. Že však nevíte jak na pokládku takové plovoucí podlahy? Ničeho se nebojte, v dnešním článku vám s tím poradíme.

Základem je mít k dispozici odpovídající pracovní nářadí. Určitě budete potřebovat metr, pravítko, úhloměr, kladivo, pilu, tužku, hřebíčky, brusný papír.

Pokud máte vše připraveno, můžete začít s pokládáním podlahy. Nejprve musíte připravit podloží podlahy. Tedy vyrovnat povrch, na který budete plovoucí podlahu pokládat. Na tento čistý a urovnaný povrch pak položte PE folii. Nezapomeňte, že jednotlivé pásy PE folie by se měly překrývat a u stěn by měly být vytaženy nahoru. Nyní můžete začít s pokládkou podlahy. Jednotlivé díly je nejvýhodnější pokládat rovnoběžně s místností. Počítejte s tím, že kolem pevných předmětů a kolem zdí by měla zůstat mezera alespoň 10 mm.  Pokládat se podlaha začíná v levém rohu místnosti. Zejména při pokládce první řady dílců je důležité, abyste si pohlídali, že mezi zdí a podlahou opravdu zůstává mezera 10 mm.

Jestliže máte první řadu hotovou, můžete začít s pokládáním druhé řady. To provedete jednoduchým zasunutím do drážky na dílcích v první řadě. Místa kolem dveří si nechávejte na konec. Potřebnou délku dílce si pečlivě přeměřte a vyneste ji tužkou na dílec podlahy. Stejně pečlivě měřte šířky dílců poslední řady. Přitom si stále kontrolujte, zdali mezi podlahou a zdí zůstává alespoň 10 mm. Pokud je podlaha hotová, přichází řada na instalaci okrajů. Ty se buď lepí, či se jen zasunou do drážky. Záleží na způsobu provedení podlahy. Pak už jen uklidit.

J. H.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>