Kolik stojí stěhování?

Jen málokdo má to štěstí, že se v životě ani jednou nemusí stěhovat. Pro všechny ostatní je to událost, která zasáhne do rodinného chodu, času i rozpočtu. Stěhování rozhodně není událost, na kterou bychom se dvakrát těšili. Také jej plánujete, ale když od okolí slyšíte: „Lépe vyhořet než se stěhovat“, máte obavy?

Dejte si něco dobrého a přečtěte si jak si se stěhováním poradit.

Základem klidného stěhování je plánování. Všechno si naplánujte v dostatečném předstihu.  I ve větších městech by měl stačit měsíc na to, abyste si u stěhovacích firem mohli rezervovat vámi vybraný termín, včetně víkendů.

Ceny se různí od oblasti a využití nabízených služeb. Například byt v Praze lze přestěhovat do deseti tisíc korun. Za tuto částku firma přijede, naloží, odveze a vyloží. Takové řešení ale chce vaši spolupráci. Musíte věci zabalit do krabic a obalů, které také musíte sehnat a že jich na jednu domácnost není málo. Existují tak i služby na klíč, za které je ale potřeba připlatit a často i dvojnásobek. Taková služba ale již zahrnuje i to, že firma všechny věci i zabalí a následně vybalí.

Jak již bylo napsáno, ceny se různí město od města a stěhovací firma od stěhovací firmy.

Za co si připlatíte?

  • Za trasu – čím dále, tím více
  • Za počet pater
  • Za nepřítomnost výtahu
  • Za smontování nábytku
  • Za víkendovou taxu

Kdo by chtěl ušetřit tyto nemalé peníze a má dostatek sil, může zorganizovat stěhování na vlastní pěst a využít přátel a rodiny. V takovém případě je potřeba zapůjčit si větší auto nebo dodávku, kam všechny věci naložíte. Cena za půjčení dodávky se obvykle pohybuje v rozmezí 100 – 250 Kč za hodinu a k tomu je potřeba přičíst asi 12 Kč za najetý kilometr.

Sandra Špačková

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>