Jak napsat inzerát na prodej bytu

Chcete prodat byt a přemýšlíte nad textem inzerátu? Dobře děláte. Inzerát je začátek komunikace s kupujícími, a proto je třeba se nad ním zamyslet. Jedině lákavý text totiž navnadí potencionálního kupce na prohlídku.

Třemi hlavními kroky k inzerátu jsou napsat text, vyfotit nemovitost a inzerát zveřejnit.

byt_interier

Ušetřete čas sobě i zájemcům

Abyste ušetřili čas sobě i možnému kupci, napište inzerát pravdivě. Také u psaní inzerátu platí, dvakrát měř a jednou řež. Dobře si vše promyslete, změřte metráž, vzdálenost a podobně.

Pokud si jste vědomi, že váš byt není ideální, neklesejte na mysli. Žádný byt není stoprocentně dokonalý. Se stavem nemovitosti stejně moc nezmůžete. Pro kupce je navíc nejdůležitější, aby se skutečný stav odrazil spíše v pořizovací ceně. Většina kupců si nemovitost nakonec upraví k obrazu svému a dají tak raději přednost bytu před rekonstrukcí levnějšímu bytu.

Kupující by se z inzerátu měl dozvědět především, jaký je potenciál nemovitosti. V inzerátu určitě zmiňte možnosti, které jim umožňuje dispozice bytu nebo třeba lokalita. Díky tomu kupující nebude tolik hledět na kosmetické detaily.

Jak napsat inzerát na nemovitost?

Ze všeho nejdříve si nanečisto napište vše, co jde o nemovitosti říct. Dalším bodem by mělo být ujasnění, co jsou výhody a nevýhody. Vše se na inzerát nevejde, a tak je nutné se rozhodnout, co je nutné určitě zmínit. Kupující by z inzerátu měl vyčíst velikost bytu, podlaží, dostupnost do bytu (výtah, schody), stav před či po rekonstrukci, možnosti vytápění apod.

Nezapomeňte, že kupující zajímá nejen velikost místností, ale také balkonů, garáží a sklepů. Dobré je uvést výměru tak, aby bylo vše hned zřejmé např. byt o rozloze 61 m2 + balkon 4 m2.

I když má byt nevýhody, zkuste z nich udělat výhody. Bydlíte-li například na okraji města a do centra je to dále, kladem třeba může být blízkost přírody, což je vhodné pro rodiny s dětmi.

Při psaní inzerátu pamatujte, že byste měli nejlépe do jedné věty shrnout největší přednosti. Na dalších řádcích popište nemovitost a okolí.

Pokud si nepřejete, aby na váš inzerát nereagovaly realitní kanceláře, nezapomeňte toto také zmínit.

Jak může inzerát vypadat:

Prodej bytu 2+kk, v osobním vlastnictví, 61 m², Praha 8 – Karlín

Prodám slunný byt 2+kk v osobním vlastnictví o celkové výměře 61 m², vč. sklepní kóje 1,2 m². Byt se nachází se v 3. patře cihlového domu s novým výtahem z pěti podlaží domu. Byt je v udržovaném stavu, po částečné rekonstrukci. Na podzim 2016 budou vyměněny z fondu oprav okna. Byt se skládá z předsíně, kuchyňského koutu s novou kuchyňskou linkou, obývacího pokoje, ložnice, koupelny s vanou a samostatného WC. Na podlahách jsou původní parkety a dlažba. Orientace bytu JZ. Byt se nachází v rozvíjející se části Praha 8 – Karlín. V blízkosti bytu je veškerá občanská vybavenost a vynikající dostupnost MHD. Stanice tramvaje Karlínské náměstí 3 minuty pěšky od domu. Byt je vhodný pro jednotlivce i pro mladou rodinu a díky své poloze je i skvělou investiční příležitostí.

Sandra Š.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>