Znáte šifonér?

Čtete nadpis dnešního článku a přemýšlíte, co je to tedy ten šifonér a proč se o něm píše na webu, který se věnuje bydlení? Nespletli jsme se. Šifonér je staré české označení pro prádelník, šatník či komodu. Tedy jedná se o nábytek, který byl zejména našimi babičkami hojně využíván. Dnes zažívá svoji renesanci. Nejoblíbenější jsou přitom starší kusy.

Využití šifonéru

Pravý šifonér totiž určitě nezakoupíte v nějakém z obchodních domů. Pro starý, originální a opravdu hodnotný kousek si budete muset zajít do některého starožitnictví. Ovšem i moderní prádelník či komoda velmi dobře poslouží svému účelu. Jedná se totiž o kus nábytku s velkým množstvím úložného prostoru. Najde tak uplatnění v každé domácnosti.

Například v předsíni může taková komoda sloužit jako elegantní botník. Četné šuplíky pak mohou ukrýt řadu drobností, které sice chcete schovat před zvědavými oky návštěv, ale chcete je mít po ruce.

Stejně tak se však šikovná komoda jistě neztratí v dětském pokoji. Rovněž tam totiž přijde velké množství šuplíků a další úložný prostor více než vhod. Komodu však lze úspěšně použít v každé místnosti a snad ke každému účelu. Chce to jen trochu fantazie.

Například ve vašem obýváku se může vhodná komoda stát doplňkem, který vám budou závidět všechny vaše návštěvy. Zkuste z ní například udělat televizní stolek.

Stejně vhodně ozdobí i vaši koupelnu a navíc do něj uložíte velké množství ručníků a hygienických potřeb. Může také sloužit jako skvělé odkládací místo.

Šifonér je prostě vhodným a elegantním doplňkem pro každou domácnost. Nezáleží přitom ani tak, jestli si koupíte starší šifonér ve starožitnictví, který je výsledkem ruční práce, anebo jestli si v některém z obchodních domů pořídíte moderní, průmyslově vyráběnou komodu.

J. H.

foto: priceminister.com, Sculpt

Mohlo by se vám líbit...

1 komentář

  1. bamira napsal:

    máte to popletené, Šifonér je vysoká skríň na šaty, slovo je původem z francouzštiny

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>