Co do obývacího pokoje?

Moderní obývací stěnaObývací pokoj bývá středem domácnosti. Střetávají se zde všichni její členové, aby společně trávili čas. Je tedy třeba, aby byl zařízený funkčně, abyste se v něm cítili dobře a aby skýtal dostatek prostoru pro všechny členy rodiny a pro případné návštěvy. Začínáte-li v pokoji, kde jsou jen holé stěny, pak vězte, že je to nejlepší výchozí situace. Předem je dobré si uvědomit, do jakých barevných tónů a materiálů budete pokoj ladit.

Obývací stěna

Poté je nejvhodnější začít s větším nábytkem, tedy s obývací stěnou a gaučem. Ano, čtete správně obývací stěny – ještě totiž nejsou pasé, právě naopak. Dnes nezabírají celou jednu stěnu, ale skládají se jen ze dvou nebo ze tří variabilních kusů. Moderní design, ve kterém jsou dnes obývací stěny navrženy zaručuje to, že si jistě vybere každý.

Na co se usadit

Také gauč bývá velice objemný, pokud nechcete, aby působil jako pěst naoko, zvolte neutrální barvy. Hnědá, černá nebo béžová se obvykle hodí do každého interiéru. Pokud prahnete po barevných a zároveň funkčních doplňcích, pak přikupte sedací pytle. Můžete jich koupit hned několik v různých barvách, tvarech a velikostech. Hlavní výhodou je, že jsou lehce přenosné a tudíž je můžete snadno přesouvat do více pokojů.

K sezení samozřejmě patří i konferenční stolek, dřevo, sklo či kov, jaký zvolíte materiál, záleží na celkovém dojmu pokoje. Při jeho výběru myslete i na detaily, jako jsou vázy, květináče či svíčky.

Neopomeňte stěny.

Na ty patří jak jinak než obrazy, pokud malířským umem zrovna nehýříte, ale rádi byste na zdech měli něco osobního, zvolte obrazy na míru. I na ty existují nejrůznější akce a slevy, díky kterým můžete mít oblíbený obraz, při jehož pohledu vás nebude tížit pomyšlení na bankovní konto.

Mohlo by se vám líbit...

6 komentářů

 1. Vlasta napsal:

  Dobrý den děkuji za příjemný inspirativní článek. Momentálně se stěhuleme do nového bytu, kde máme kuchyň spojenou s obývákem. Kuchyň jsem si nechala na zakázku udělat v kombinaci krémové s černými doplňky. Podlahu mám světle šedou v celé místnosti a co se týká obýváku, tak bych chtěla jen televizi na stěnu a poličku na pleystastiona a příjmač digi. Jen si nejsem jistá výběrem sedací soupravy.

  • Dita napsal:

   Dobrý den Vlastičko, já zrovna sháním do obýváku právě nějakou tv stěnu, také chci jen něco jednoduchého, protože z domova z dětství mám odpor k proskleným vytrýnám, plným porcelánu a broušeného skla, hlavně proto, že já byla ta, která to musele od určitého věku jednou za měsíc vše leštit a utírat prach. Takže já se doma snažím eliminovat všechny lapače prachu na minimum.Osobně miluji fotografie, takže mám zase po bytě spoustu fotek a myslím, že to je mnohem lepší dekorace, než nějaké sklemičky.

   • Mia napsal:

    Dobrý večer, naprosto s Vámi souhlasím. Přesně takovou stěnu jsme měli doma taky a útírání prachu byla vždycky ta největší noční můra. To byly přesně ty doby, kdy jsem se modlila, aby jsem byla nemocná a nemusela v sobotu prach utírat 😀 minulý rok jsme kupovali novou stěnu a vybrali jsme úplně jednoduchou a obyč, ale vypadá hezky a účel splňuje a hlavně stála cca 4 000 Kč.

 2. Michala napsal:

  My jsme v tomhle trochu omezeni právě tou velikostí bytu, jak už jsem psala, takže v našem případě je nutné skloubit nějakým způsobem obývák spolu s ložnicí dohromady. Skříně naštěstí máme vestavěné na chodbě, což je výhra, protože ty už bychom asi nikam nenarvali, ale celkově musíme uvažovat dost skromně. Pořídili jsme malou obývací stěnu, ale spíš než stěna je to takový stolek s pár šuplíky, k tomu jsme naši starou dobrou postel (starou v uvozovkách, byla kupovaná asi před třemi lety, pěkná z masivu) museli nahradit rozkládací pohovkou. A zbytek se budeme snažit dohánět spíše doplňky.

 3. Míša napsal:

  Nás čeká stěhování příští týden, respektive příští týden začínáme převážet věci a já už jsem právě chytla takovou tu náladu “jak to tam všechno uděláme” 😀 takže projíždím stránky s nábytkem a vybírám a vybírám 😀 spoustu věcí si budeme brát z našeho předešlého bytu, ale pohovku musíme koupit novou, protože tady v tom starém máme ještě po rodičích a už má něco zažito 😀

 4. Ruzab napsal:

  Sedací vaky si vždy spojuji s dětským pokojem :) V obýváku si umím představit krásnou jednobarevnou nebo dvoubarevnou sedací soupravu buď do L nebo do U, i když ještě nejsem úplně rozhodnutá, kterou variantu, neboť na různých eshopem jsou některé sedací soupravy fakt krásné a při porovnávání, mi docela levné vyběhli právě ty žltohalové a překvapilo mě, že mají takové pozitivní hodnocení :) Obývací stěnu bych chtěla: TV stolek a max 1-2 vitríny a nějakou poličku a LED buď bílé nebo modré:D Takže vím, že nejsem vůbec náročná:D

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>