Dopřejte si opojení žaluziemi

Kdo vyrůstal s představou tradičních nudných šedivých či měděných žaluzií, případně těch kancelářských světlých, poskládaných z látkových proužků, zřejmě si říká, že nadpis je trochu nadsazen a opojení ve spojení se žaluziemi by zařadil spíše do rubriky sci-fi.

Ovšem výroba žaluzií dnes neuvěřitelně pokročila. Stačí zavítat na stránky zabývající se prodejem žaluzií a nebudeme věřit vlastním očím, kolik způsobů provedení a designových možností, kolik barev a barevných variací, nám mohou do našich domovů žaluzie vznést.

Navíc už dávno nemusíme volit jen jeden typ žaluzií. Na výběr jsou jak žaluzie vertikální, tak žaluzie horizontální. Vybírat tak můžeme přesně podle potřeb jednotlivých oken. Na střešní okna se hodí naprosto jiný typ, než třeba do oken v hale.

Každopádně žaluzie už dnes netvoří jen funkční prvek, který má za úkol chránit náš byt či dům před zvědavými pohledy zvenčí a obyvatele uvnitř zase před slunečními paprsky v parných dnech. Žaluzie dnes tvoří jeden ze zajímavých designových prvků, který, podobně jako třeba lustr nebo krytina podlahy, dovedou dát každé místnosti svébytný nádech.

A nemusí se jednat jen o místnost. Máme-li pokoj s více okny, můžeme tvořit samostatně každý kout. Například, kdo rád lenoší u okna, může zvolit některou z designově velmi příjemných kombinací barev a moderních tvarů, které vytvoří příjemné zákoutí a budou lahodit oku.

Velmi pestrý výběr máme také, co se týče ovládacích prvků žaluzií a dodatečných funkcí. Můžeme si tak pořídit téměř automatické ovládání nebo naopak poměrně intuitivní ruční polohování. Starosti si nemusíme dělat ani s montáží, protože součástí nákupu je většinou právě i ona.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>