Freedomky

Ekonomická situace nás nutí omezovat své finanční výdaje v každé životní situaci. Nejinak je tomu i v případě bydlení. Tak není divu, že i do České republiky dorazil koncept tzv. malých domů, někdy označovaných také jako freedomky. Jejich značnou výhodou je, že dům o dispozici 3 + 1 pořídíte již za cenu garsonky. Tedy za cenu blízkou jednomu milionu korun.

Další nezanedbatelnou výhodou freedomků je, že se velmi snadno staví. Vy se vlastně o nic starat nemusíte. Už smontované je vám přivezou na váš pozemek, kde se upevní pomocí předem navrtaných pilotů.

Jedná se tedy o rychlé a levné bydlení, ale má také nějaké nevýhody? Tak předně potřebuje mít vlastní pozemek. To ovšem je myslím celkem jasné. Asi jen málokdo by si dovolil postavit dům na cizím pozemku. Freedomky jsou ideálním řešením pro ty, kteří nehodlají nic řešit, nebo čekat několik měsíců než se dokončí stavba domu a absolvovat všechna ty martýria, která jsou se stavbou spojená.

Nepleťte si však freedomky s mobilními domy. Freedomky nemají kolečka a nedají se tak kdykoli přemístit. Je to samozřejmě možné, ale ani zdaleka to není tak snadné. Freedomek je dodáván ve standardizovaných velikostech. Nejmenší má 23, střední42 anejvětší55 m2.  Prostor freedomku je rozvržen do posledního detailu a rozhodně v něm nehledejte žádný luxus. Největší varianta je určena pro bydlení tříčlenné rodiny. Cena za takový dům je asi 1 200 000 Kč a životnost je odhadována na 60-70 let. Vytápění je řešeno elektřinou a dům splňuje normy nízkoenergetického bydlení.

J. H.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>