Rekonstrukce a dokončování interiérů

Vhodným řešením interiéru se dají pozvednout přednosti prostoru, ale neodborným přístupem můžete i mnohé zkazit. Základem úspěchu je mít celý koncept interiéru dobře promyšlený, nepodcenit přípravu a vše si pečlivě změřit.

Zařizování interiéru

Zařizování interiéru bývá nezbytné při stěhování do novostavby, ale setkáte se s ním také při rekonstrukci svého stávajícího obydlí, které je zastaralé, jeho řešení je nevyhovující nebo jen máte chuť na změnu.

Rekonstrukce a dokončování interiéru může proběhnout v rozsahu, kdy práce zvládnete obstarat svépomocí. Při provádění náročnějších rekonstrukcí pravděpodobně budete muset oslovit realizační firmy, které mají dostatek zkušeností a zajistí vám potřebné služby v odpovídající kvalitě.

Jaké služby budete při rekonstrukci bytu potřebovat?

  • Návrh interiéru

Prvním krokem k funkčnímu a vkusně sladěnému interiéru je předem zpracovaný návrh interiéru. Návrh interiéru slouží jako návod a postup, jak při samotné rekonstrukci postupovat. Díky podrobnému návrhu bude rekonstrukce a dokončování interiéru probíhat jednodušeji, budete znát možná úskalí a prostor využijete efektivně i v malém bytu nebo atypické místnosti.

Návrh interiéru je možno vypracovat před rekonstrukcí koupelny, kuchyně, obývacího pokoje, dětského pokoje a dalších. Návrh rekonstrukce a dokončování interiéru lze nechat vypracovat ve 3D, takže budete mít dokonalou představu o tom, jak bude rekonstrukce ve výsledku vypadat.

  • Rekonstrukce koupelny

Pokud vám nevyhovuje současné řešení koupelny, nebojte se přistoupit k rekonstrukci. Moderní koupelny se navrhují s ohledem na co největší praktičnost. I malá rozloha místnosti se dá maximálně využít a celá místnost s těmi správnými doplňky krásně prokoukne.

Při rekonstrukci koupelny bude potřeba zajistit odstranění původní dlažby a obkladů, demontáž vany nebo sprchového koutu a umyvadel. V některých případech je nutná také výměna vodovodu.  Po té nejšpinavější práci vás bude čekat instalace nových obkladů, dlažby a sanitární techniky. Pokud nejste domácí kutilové, svěřte tyto práce spolehlivé firmě, která dílo provede zodpovědně.

  • Rekonstrukce kuchyně

Máte starou kuchyni, která si už zoufale žádá po rekonstrukci? Vše se dá zvládnout hladce a za přijatelné peníze. Nechte si vypracovat grafický návrh koupelny s cenovou kalkulací a hned budete vědět, zda je rekonstrukce kuchyně pro vás dostupná.

Dominantu kuchyně obvykle tvoří kuchyňská linka. Nechte si navrhnout takovou, která bude rafinovaná, bude mít dostatek úložného prostoru a nebojte se změnit uspořádání kuchyně. Rekonstrukci kuchyně si můžete nechat zhotovit od řemeslníka, který si rozumí s truhlařinou a jeho cena bude finančně dostupná.

  • Malování, tapetování

Někteří lidé se do malování místností vrhají svépomocí. Ne vždy se ale povede vše tak, jak má. Zvláště u výraznějších barevných odstínů se může stát, že vymalování není rovnoměrné a místy se objevují „kocouři“. Nedokonalosti bývají viditelné také na přesnosti linek a u předělů dvou barev. Malířům sice budete muset zaplatit, ale zůstanete bez práce.

Možná dáváte před malováním přednost lepení tapet. K dostání jsou tapety nejrůznějších barev, motivů a designů. I u tapet je na pováženou, zda se do díla pustit svými silami nebo práci svěřit profíkům.

  • Pokládání podlahy

K většině rekonstrukcí interiéru patří výměna podlahové krytiny. Máte jasno, jakou podlahovou krytinu zvolíte? Nabízí se laminátová podlaha, dřevěná podlaha, PVC a jiné druhy. Při výběru podlahy si zjistěte, zda je daný druh odolný vůči poškrábání, zda snese zvýšený provoz, jak dlouhou má životnost a jak náročná je údržba.

Výběru podlahy a realizační firmě věnujte dostatečnou pozornost. U podlahových krytin je rozumné zvolit takovou, u níž je nejlepší poměr mezi cenou a kvalitou.

  • Dokončování interiéru

Dokončení interiéru zahrnuje například pořízení nábytku, doplňků a celkové zútulnění interiéru. Pokud vám to finanční situace dovoluje, investujte do nábytku na zakázku. Nábytek na zakázku je kvalitnější a snadno jej uzpůsobíte svému interiéru velikostí i designem.

Nábytek na míru je výhodný v případech, že máte atypický tvar místnosti, v podkroví nebo v příliš malých pokojích, kde se musí šetřit místem. Nábytek na míru ušetří prostor a stane se nepřehlédnutelným prvkem interiéru.

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>