Jaké jsou trendy v moderním bydlení?

Říkáte si, moderní bydlení, co asi tak dnes patří k trendům? Je pravda, že co domácnost to téměř jiný názor, obecně však převládá několik tendencí, které bychom mohli v souhrnu označit jako převládající trendy.

Jedním z nich je důraz na ekologičnost. Mnoho domácností už nechce bydlet jen prakticky nebo stylově, ale dbají také na to, aby své domovy nezatěžovaly zbytečnými škodlivinami z materiálů, které jde nahradit jejich ekologičtějšími náhradami.

Důraz na zdravý životní styl se projevuje i v důrazu na provzdušnění domácností, zatímco naši předci považovali za vrchol luxusu honosné a velkolepé tapisérie na stěnách, vysoké koberce, těžké splývavé závěsy a bohatě zdobený nábytek, moderní domácnosti kráčejí přesně opačnou cestou.

Stěny jsou obvykle zdobeny pouze svěžím barevným nátěrem, pokud možno z netoxických materiálů, koberce nahrazují hladké plovoucí podlahy nebo dlažba, případně dobře udržovatelná lina, závěsy jsou prakticky všude vytlačovány žaluziemi nebo roletami, nechytajícími prach a co se týká nábytku, vedou hladké dobře čistitelné povrchy.

Neznamená to však, že by bylo trendem bydlet jen zdravě a prakticky. Naopak co můžeme uvést do třetice je stylové bydlení. Vzhledem k množství rozličných prvků, které jsou dnes na výběr, je možné, aby si každá domácnost sladila bydlení přesně v takovém stylu, jaký ji vyhovuje, a to od volby nábytku, po různé malé drobnosti, které vytvářejí ono pověstné kouzlo domova.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>