Hliník – to je hit!

Možná si myslíte, že mezi interiérovými materiály hliník dávno ztratil své místo na úkor jiných kovů. Opak ale může být pravdou. Zabydlel se i v současných moderních interiérech.

Dříve jste opravdu mohli potkat hliník doslova skoro v každém bytě, hlavně v kuchyni. I když v hliníkovém tlakovém hrnci už dnes asi těžko budete vařit, našel si tento materiál ve zdokonalené podobě cestičku zpět. A to nejen jako nádobí používané na vaření. Kombinuje se i s jinými materiály – například s nerezovou, chromovou či niklovou ocelí (módní barvy jsou černá, antracitová a šedá), dřevem, či sklem.

Hliník v kuchyni!

Vždy tam patřil a bude patřit! Některé moderní kuchyňské spotřebiče mají stále hliníkové části, některé mohou být celé z kovu. V dokonale tvarovaných hliníkových pánvích a hrncích potažených titanovým povrchem se také dobře vaří. Zajímavý vzhled Vaší kuchyňské lince může dodat obložení její zadní stěny (mezi pracovní deskou a horními skříňkami) z tvarovaného hliníkového plechu. Kov může také dodat kuchyni neobvyklý futuristický vzhled. Moderní kuchyně v tzv. »techno« stylu užívají s oblibou právě hliník. Samozřejmě, že si můžete pořídit celou kuchyňskou linku z hliníku. Často to však bývají spíše zajímavé doplňky a části – police, regály, ostrůvky, bary, závěsné systémy, menší skříňky apod. Je možné pořídit si i stůl a židle z hliníku.

Hliník proniká do všech částí bytu: najdete ho v obýváku, ložnici, v předsíních i na chodbách. Mohou to být klidně jen drobné doplňky – rámečky, nožky nábytku, kliky, kličky a nejrůznější úchytky, věšáky, háčky, poličky, obklady, lišty, světla, lampy, žaluzie, ale klidně  i radiátory, schodiště, okna apod. Možná nepovšimnutý, ale elegantní, dodávající pocit čistoty a hygieny (hlavně v kuchyni a koupelně). Zkrátka je všude!

Hliník tu prostě byl, je a bude součástí interiérů. Aneb slovy Járy Cimrmana: „Budoucnost patří aluminiu!“

Mohlo by se vám líbit...

1 komentář

  1. Trambat napsal:

    Cimrman měl pravdu :-) taky máme hliník v kuchyni a každá návštěva to obdivuje

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>