4 pomocníci, kteří vám zpříjemní práci v domácnosti

Domácí práce obvykle nemáme příliš v oblibě. Stačí ale málo a neoblíbená rutinní činnost se stává mnohem snesitelnější. Jak na to? Pořiďte si ty správné pomocníky!

  • Robotický vysavač

Možná už jste o něm slyšeli: tichý a nenáročný společník, který uklízí za vás. Řeč je o robotickém vysavači. Již dávno není jen výsadou luxusních domácností. Ba naopak – cenově je velmi dostupný a i díky tomu se hodí jako báječný vánoční dárek.

A jeho hlavní přednosti? Možnost naprogramovat předem pohyb s ohledem na tvar místnosti. Díky speciálnímu senzoru se bez problémů vyhne všem překážkám. Ovládat ho můžete i na dálku. Ale to hlavní: naprosto precizně vysaje každé zrníčko prachu!

  • Zdraví, které chutná

Poučky o zdravé stravě všichni moc dobře známe: hlavně hodně ovoce a zeleniny, spíše méně cukrů. Hůř se však tato pravidla dodržují. Jíst pořád dokola to samé se časem omrzí a navíc nikomu nechutná všechno.

Máme pro vás zajímavé řešení: udělejte si smoothie! Ovocný či zeleninový nápoj, který vás povzbudí, dobije energií a nedopuje vitamíny. Není to nic složitého: podle chuti vyberte suroviny, případně ochuťte medem a nechte důkladně rozmixovat (se Smoothie Makerem to půjde jedna radost).

Nebojte se experimentovat. Udělejte si smoothie z jednoho druhu ovoce i z široké škály. Doporučujeme jahodový smoothie, nebo tzv. zelený smoothie, kde se skvěle snoubí chuť zeleného jablka a špenátu, případně dalších zelených potravin.

  • Vařte maximálně zdravě a snadno

Nepřilnavý povrch, minimum tuku, skvělá tepelná vodivost a překvapivě snadná údržba. Ano, řeč je o keramických pánvích. Díky speciálnímu materiálu a zpracování pánev odolává velmi vysokým teplotám (až kolem 450 °C) a tuky v připravovaném pokrmu nepřepaluje. Do jídla se tedy neuvolňují žádné karcinogenní látky.

Pánve je možné využít na všechny typy varných desek. Zároveň díky vysoké tepelné vodivosti jídlo připravíte mnohem rychleji, což znamená i úsporu energie.

  • Udělejte si radost!

Za každou práci (a nepříjemnou obzvlášť) byste se měli odměnit. Znáte lepší odměnu než chvilku relaxace s lahodnou kávou? Tu nejlepší připravíte pouze v kvalitním kávovaru. Věřte, že vložená investice se vám mnohonásobně vrátí v podobě příjemných chvilek s vašimi blízkými a přáteli, které doplní nepřekonatelná vůně čerstvě připravené kávy.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>