Jak na čistý bazén

Komu by se nelíbila možnost mít koupání kousek od domu, nemuset se tísnit na přeplněném koupališti nebo u krytého bazénu a moci se dosyta vyřádit v čisté průzračné vodě. Zní vám to jako sen? Nemusí, obojí nám totiž může poskytnout bazén.

O možnosti koupání obvykle nepochybujeme, ale čištění bazénů dělá hlavu nejednomu potencionálnímu majiteli vlastního letního koupání. Aby voda byla skutečně čistá, ne-li přímo průzračná, není totiž jen tak.

Do zbraně je obvykle třeba povolat různé pomůcky, které nám s čistotou vody pomohou.

Jedním ze základních nástrojů k čištění bazénů je bazénová chemie. Jejím cílem je, aby byla bazénová voda čistá, hygienicky nezávadná a udržela se po celou koupací sezónu. Tento úkol zvládnou zajistit, jak chlorové tak bez chlórové technologie.

K nejužívanějším patří bazénová chemie chlórová např. značky Chemoform, a k bezchlorovým – bezchlorová bazénová chemie např. značky Planet Pool, Laguna. Přípravky je však nutné užívat s opatrností a dávkovat dle návodu uvedeného na obalu výrobku.

Dalším výrazným pomocníkem v údržbě vody je dostatečně výkonná bazénová filtrace.

Pokud je bazénová technologie správně navržená, užívaná a voda chemicky ošetřená měli bychom mít čistotu a průzračnou vodu zajištěnou po celou sezonu. Realita je ovšem mnohdy jiná. Tu na dně bazénu objevíme nevzhledný list, jindy vosu, potřetí třeba pavouka nebo jiný druh hmyzu. A třeba děti nebo manželku pak už ke koupání nikdo nepřesvědčí.

I na podobné nástrahy ovšem existuje řešení. Stačí, budeme-li častěji luxovat. I když to může znít jako vtip, nejedná se o žert, ale o efektivní metodu, jak uvést naši bazén opět do bezchybného stavu.

K nejmodernějším vymoženostem v souvislosti s bazény totiž už patří i bazénové vysavače. Ty si dovedou poradit s veškerými hrubými nečistotami např. hmyzem, drobnými listy, vlasy a podobně.

Vysávání se můžeme akčně chopit samy, pokud si pořídíme ruční bazénové vysavače, určené k snadnému a rychlému odstraňování nečistot ze dna a stěn bazénů. Pořídit, ale můžeme i poloautomatické zařízení, či plně automatické bazénové vysavače pro vysávání nečistot z velkých bazénů.

Ruční bazénový vysavač začíná už na několika stokorunách, proto dnes obvykle tvoří běžnou součást péče o čistotu bazénů. A vlastní koupání ve spojitosti s čistou vodou už nemusí být jen snem.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>