Originální knihovny

I když hlavně mladší generace vnímá knihy jen jako školní nutnost, v každé domácnosti se hezká řada knížek najde. Někde se krčí v kumbále, jinde v krabici. Mohou být ale i ozdobou.

Knihy jsou veledůležitou součástí našeho života. Proto je hromadíme, sbíráme, opatrujeme…

Musíme je ale mít i kde uskladnit. Jistě, můžeme si tvořit hromádky s knihami nebo je skládat do krabic, jenže když budeme nějakou moudrou publikaci hledat, co potom?

Tištěné slovo – krásné, ale trochu neskladné.

Zřítí se nám celá hromada, nebo nám spadne na hlavu krabice? Proto se jako nejlepší možnost jeví pořídit si knihovnu nebo rovnou několik. Možností je celá řada.

Klasické knihovny i originální řešení

Jako první se poohlédneme po klasickém typu knihovny. Většina z nich disponuje posuvnými poličkami, které si můžeme nastavit dle našich přání a velikosti knížek. Volíme pak takovou, která nám zapadne do vymezeného prostoru a jejíž design je podobný dalšímu nábytku v místnosti. Pokud máme ovšem atypický byt nebo nás klasické skříně na knihy nezajímají – žádný problém! Pořídíme si půlkruhovou knihovnu.

Knížky na kolotoči

Nestačí vám jedna knihovna? S publikacemi stále pracujete a hodilo by se vám něco příručního? Pak si pořiďte menší otočnou knihovničku! Nezabere moc místa a přitom pojme řadu knih. Pouhým pootočením pak lehce najdete to, co právě hledáte.

Skládací knihovna

Zaujala vás příruční knihovna, ale nemáte na ni dost místa? Pak je tu jiná možnost – skládací model! Rozložíte ho pouze tehdy, když budete potřebovat mít knihy po ruce. Když už vás přestanou bavit, jednoduše je z knihovny vyndáte a knihovnu složíte. Knihovna tak zůstane nenápadně u stěny a příliš prostoru nezabere.

Krásnou knihovnou se chlubte!

Dobře vybavená knihovna byla chloubou i královských dvorů. Zajímavé a hodnotné tituly se vystavovaly na odiv. Tak to můžete udělat i vy. Stačí si pořídit jednu knihovnu na sbírku věčných klasiků do obývacího pokoje. Druhou knihovnu, na »pokleslejší« četbu, umístěte třeba do ložnice.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>