Bydlete lépe. Zasklete si lodžii

Zasklení lodžie se může jevit jako dobrý nápad. Není to příliš finančně náročné a můžete rozšířit svůj byt o další užitnou plochu. Nevýhodou však je, že ztížíte přístup vzduchu do místnosti.

Zvýšením teploty v prostoru lodžie se zmírní tepelná ztráta z bytů přes lodžii do exteriéru.

Ve výsledku tak dojde ke snížení potřeby tepla na vytápění celého objektu. Největší efekt na úsporu tepla bude mít zasklení lodžie v objektech, kde ještě nebyla provedena žádná opatření na úsporu tepla, tedy u nezatepleného objektu s původními okny. Na druhé straně zasklení sníží množství solárních zisků v místnosti sousedící s lodžií, jelikož sluneční paprsky pronikající do místnosti musí překonat o jednu vrstvu zasklení navíc v porovnání se stavem před zasklením.

Nejdůležitější je naučit se správně větrat. Pokud je zasklení lodžie provedeno opravdu dobře, tak do místnosti přes tuto lodžii nebude téměř vůbec proudit vzduch. Máte-li k tomu ještě nová plastová okna, tak máte zaděláno na problém. Řada lidí, kteří si nechali lodžii zasklít, pak byla nemile překvapena výskytem plísní.  Nedochází totiž k výměně vzduchu mezi lodžií a exteriérem. Navíc se na skle sráží vodní páry, které následně stékají dolů.

Vodní páry se sráží i v rozích lodžie, kde plísně vznikají nejčastěji. Je proto bezpodmínečně nutné dobře větrat. Nechat lodžii otevřenou a otevřít i všechny okna v bytě a nechat uniknout vodní páry a vyměnit vzduch. Při intenzivním větrání všemi okny, stačí větrat pouze asi pět minut. Jen tak zajistíte, že budete se zasklením lodžie spokojeni.

J. H.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>