Jak vybrat satelitní přijímač?

Současný trh je přehlcen nabídkami digitálních satelitních přijímačů, které se liší svými funkcemi a cenou. Nabídky prodejců satelitních přijímačů obsahují spoustu zkratek a termínů, v nichž se laik rozhodně nevyzná. V dnešním článku se tedy podíváme na to, jak neudělat špatný nákup.

Analogové satelitní vysílání je již minulostí. V současné době najdete v nabídkách prodejců výhradně digitální satelitní přijímače. Než si jakýkoliv obyčejný či HD satelitní přijímač pořídíte, měli byste si uvědomit, zda chcete pouze přístroj pro příjem volných programů, nebo raději investujete do dražšího modelu s vestavěným dekodérem a sloty CI pro vložení modulu.

Špičkový obraz s HD satelitním přijímačem

Pokud chcete přijímat satelitní signál ve vysoké kvalitě, kupte si HD satelitní přijímač. Tento typ přijímače se hodí zejména na nové televize, od které očekáváte skvělý obraz. Zhlédnete dokonale vykreslené scény a budete si užívat jedinečného požitku z filmu. Dnes je doba velmi pokročilá, a to nejen u audio, ale i video techniky. Sami se o tom můžete přesvědčit. HD satelitní přijímač se může pyšnit řadou konektorů, mnoha funkcemi a dalšími vychytávkami, které vám zpříjemní sledování televize.

Kvalitní anténní zesilovač

Když už jsme zabrouzdali do kategorie se satelitními přijímači, tak se rovnou podíváme na anténní zesilovač. Jak už samotný název napovídá, anténní zesilovač slouží k zesílení signálu v rozvodu před vstupem do přijímače. Na trhu je k dostání celá řada těchto zesilovačů a liší se způsobem montáže, určením a dalšími parametry. Zajímat vás budou hlavně klasické domovní zesilovače, které jsou pro anténní rozvody. Díky jednoduchému malému přístroji můžete získat kvalitní digitální signál. Zapomeňte na čínské výrobky, které seženete v každém hypermarketu, vsaďte na kvalitu a kupujte anténní zesilovače u renomovaných prodejců.

Mohlo by se vám líbit...

1 komentář

  1. Pavel napsal:

    Řekl bych, že se vyplatí koupit si HD přijímač s vestavěným dekodérem a CI slotem. Ceny těchto přijímačů nejsou natolik vysoké, aby se to nevyplatilo. Na trhu je hodně značek – naposledy jsem viděl v časopise Skylink reklamu na satelity značky Bensat, jeví se mi jako kvalitní (po osobní zkušenosti). Můžu tedy doporučit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>