Jak neztrácet v kuchyni čas

Možnosti, jaké dnes v oblasti kuchyňských spotřebičů máme, by nám babičky mohly před lety jenom závidět. Kachlová kamna postupem času vystřídaly moderní mašinky, které zvládnou téměř všechno za nás. My ale toužíme po lepších a novějších technologiích. Bodejť by ne, čas je pro nás stále vzácnější. 

Bez jakých spotřebičů se v kuchyni neobejdete

Na prvním místě je v kuchyni chladnička a to nejlépe kombinovaná s mrazákem. Nejnovější vymožeností jsou vnitřní prostory chladničky rozdělené na zóny s rozdílnou teplotou i vlhkostí. Víno je vychlazené přesně na čas a zelenina i po týdnu vypadá jako čerstvě utržená.

Dalším neodmyslitelným kuchyňským spotřebičem je varná deska. Správným výběrem varné desky můžete ušetřit hromadu času, kterou byste jinak strávili nad její údržbou a čištěním. Například sklokeramická nebo indukční deska se snadno udržuje. Stačí ji pouze setřít vlhkým hadříkem a je hotovo – žádné spáry, žádné záhyby.

Váš čas ušetří i multifunkční trouba. Umí péct, vařit v páře i ohřívat. Zvládne i několik pokrmů najednou. Vše, co byste jinak museli dělat postupně, stačí šoupnout tomuto pomocníkovi, a máte to za polovinu času.

Větší, ale i menší domácnost se neobejde bez myčky nádobí. Existuje určitě lepší zábava než trávit věčnost nad dřezem s houbičkou v ruce. Vyjděte si mezi tím například na procházku se psem, který vám za takovou péči bude vděčný více než talíře a příbory.

Otázka financování

Asi si říkáte, že tohle všechno je hezké. Ale co když na to není dostatek peněz? Ano, výdaje za kuchyňské spotřebiče jsou mnohdy vyšší než za samotnou kuchyňskou linku, ale ta pohoda za to určitě stojí. Nechcete-li rozpočet zatížit najednou, můžete si jednotlivé spotřebiče koupit na splátky. Výdaj se rozloží do několika měsíců a vy pohodlně splácíte po částkách, které vaší peněžence vyhovují.

Pro financování domácích spotřebičů je vhodný spotřebitelský úvěr. Půjčit si můžete v rozmezí od 3 000 do 100 000 Kč bez ručitele a pro sjednání půjčky vám postačí dva osobní doklady. Stačí rozhodnout přímo na prodejně, kde vám poradí nejenom se správným výběrem spotřebiče, ale i úvěrem.

Nebojte se v kuchyni nových technologií. Vaření s nimi je zábava. A když na ně není, vždy se dá najít chytré řešení.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>