Modernizace výtahu v bytovém domě

Stále častěji můžete slyšet o problémech spojených se zastaralými výtahy. Statistiky o úrazovosti starých výtahů jsou alarmující a více jak polovina výtahů v bytových domech již nevyhovuje současným podmínkám a normám. Jak je na tom výtah ve vašem domě?

Nevyhovující stav výtahů

Většina výtahů v bytových či panelových domech je v provozu kolem dvaceti let. Jejich aktuální stav je rozhodně nedostačující. Statistiky úrazovosti výtahů mluví jasně, staré výtahy jsou nebezpečné, nespolehlivé a esteticky nevyhovující, jsou pomalé a nepřesně zastavují ve stanicích.

Moderní a spolehlivé výtahy součástí každého bytového domu

Moderní výtahy by měly splňovat technické i bezpečnostní normy. Po celém území České republiky platí normy, které jsou kompatibilní se zeměmi Evropské unie. Od roku 2004 je v platnosti norma ČSN EN 81-20, která stanovuje předpisy pro zvyšování bezpečnosti existujících výtahů.

Odborníci soudí, že výtahy, vyrobené před rokem 1993, tyto normy nesplňují a nelze je opravit tak, aby byla odstraněna všechna rizika. Proto nezbývá, než stávající výtah modernizovat nebo pořídit výtah nový.

vytahy voto

Přínos modernizace výtahu

Moderní výtahy, splňující normy Evropské unie, mají spousty pozitiv. Kromě zvýšení bezpečnosti, dochází ke zlepšení jeho spolehlivosti i jízdního komfortu. Nové bezpečnostní prvky, jako kabinové dveře či nehořlavé materiály, eliminují rizika při provozu. Moderní výtahy jsou navíc vyráběny v mnoha zajímavých materiálech a dekorech, což vytváří velmi příjemné prostředí pro cestující.

  • maximální bezpečnost
  • zvýšení rychlosti přepravy
  • zvýšení kapacity a nosnosti kabiny
  • zvýšení komfortu přepravy
  • snížení provozních nákladů
  • estetický vzhled, tichý provoz, apod.

Kromě výměny samotné kabiny výtahu je potřeba se zaměřit také na rekonstrukci a modernizaci elektroinastalace či výtahové šachty.

Ekonomický přínos

S moderními výtahy přichází také jisté ekonomické výhody. Staré výtahy mají velmi vysoké náklady na provoz, na které samozřejmě přispívá každý nájemník domu, ale také časté poruchy. Také jejich servis bývá poměrně finančně náročnou investicí.

Modernizovaný výtah ušetří náklady majiteli i všem obyvatelům panelového domu a mnohonásobně zvýší komfort přepravy. Moderní technologie řízení zajišťují úsporu energie až o 30 %. Poruchy moderních výtahů jsou v podstatě minimálně a servis stačí pouze po určené době.

Moderní a spolehlivé výtahy by měly být samozřejmou součástí každého bytového domu. Pokud jste se rozhodli pro výměnu či modernizaci stávajícího starého výtahu, je potřeba pečlivě vybrat dodavatele a montážní firmu. Obraťte se na odbornou firmu prověřenou referencemi, jejíž zkušenosti jsou zárukou skvělého výsledku i vaší dlouholeté spokojenosti.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>