Jak vybrat správnou matraci?

Důležitým faktorem je váha člověka. Lidé s vyšší váhou by si měli vybírat matrace tvrdší, naopak pro lehčí lidi jsou vhodnější matrace měkčí. Nerozhoduje však jen vaše váha, ale také způsob vašeho spaní. Spíte-li na zádech či břiše, pak volte tvrdší matrace. Jestliže spíte na boku, je pro vás vhodnější matrace měkčí. Matrace stejně jako postel by měla být minimálně o deset centimetrů delší než člověk, který na ní spí.

Na co se zaměřit při koupi matrace:

–       rozměry (samozřejmě nebudete kupovat matraci, která velikostně nevyhovuje vaši posteli)

–       tělesná hmotnost

–       finanční možnosti

–       jste alergik (poté kupovat jen matrace s antialergickou úpravou)

–       jak moc se v noci potíte

Raději kupte matraci s pratelným potahem. Usnadní se tak její údržba. Navíc potah udrží roztoče uvnitř matrace a nepustí je k vám. Dále pamatujte, že životnost matrací bývá v rozmezí pěti až deseti let. Matraci je určitě lepší koupit v kamenném obchodě. Můžete si ji zde totiž vyzkoušet. V žádném případě se tak při její koupi neostýchejte a klidně si na ni lehněte. Dobré je rovněž matraci v pravidelných intervalech převracet tak, aby se žádná ze stran neproležela.

J. H.

Mohlo by se vám líbit...

2 komentářů

  1. Maxi postele napsal:

    Pěkný článek, jen bych rád doplnil, že je důležitá i tvrdost matrace, která se odvíjí i tělesné váhy. Nicméně pokud nemáte zdravotní problémy, všeobecně se doporučuje vybrat spíše tvrdší matraci.

    • Oluška napsal:

      Toto bych netvrdila, každému vyhovuje jiná tuhost. A osoby s vyšší hmotností mohou nemusí mít přímo tvrdé matrace. Stačí si vybrat matraci s jádrem ze studené pěny vysoké objemové hmotnosti a na povrchu s línou pěnou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>