Krásný interiér ve třech krocích

Potřebujete zútulnit váš dům či byt, ale zároveň nechcete neutratit příliš peněz? Udržet si hezké bydlení není těžké, musíte znát jen několik fíglů.

1.     Dekorujte s mírou

Čistý a jednoduchý interiér je krásný. Budete-li mít toto pravidlo neustále na paměti, je vyhráno.

Mnozí z nás mají potřebu na poličkách a v knihovnách vystavovat veškeré suvenýry z dovolených nebo drobné dárky od přátel a příbuzných. Postupem času se z toho všeho ale stávají pouhé lapače prachu. Možná se to zdá jako ohraná písnička, ale zbavte se jich. Uvidíte, jak celý prostor prokoukne. Vystavte jen pár kousků, které se vám barevně a tematicky hodí. Je-li vám líto dekorace vyhodit, můžete je uklidit do krabičky a občas je „přijít navštívit“.

2.     Zelené rostliny interiéru sluší nejvíce

Rostliny dokážou každému domovu vdechnout život. Máte-li pocit, že se o ně neumíte dobře postarat, pořiďte si nenáročné druhy, které přežijí i v extrémních podmínkách. K rostlinám nenáročným na zálivku patří například draceny, sukulenty nebo zamiokulkas, kterému navíc nevadí ani tmavší kouty. Nezapomeňte však, že základem je občasné osprchování od prachu a hezký květináč!

3.     Vsaďte na látky, které domovu dodají to správné teplo

Látky jsou alfou omegou útulného bydlení. Polštáře, koberce, ubrusy, deky, závěsy, rolety do oken a další dekorace jsou tím, co na vás při vchodu do dveří dýchne – tady jsem doma.

V současné době se do módy vrací látkové okenní rolety, které nejenže brání průchodu slunečních paprsků, ale zároveň zdobí celý interiér. Zapomeňte na vystřelovací rolety našich babiček, dnes jsou na trhu k dostání technologicky propracovanější kousky v různých barvách, materiálech i dekorech. Snadno je sladíte s barevností stěn nebo vzorovanými tapetami.

Moderní vnitřní rolety mají tu výhodu, že jsou nenáročné na údržbu. Materiály odolávají nečistotám a některé látky byly dokonce vyvinuty pro potřeby alergiků.

Zařizování bydlení je zábava. Budete-li se navíc řídit výše uvedenými radami, ušetříte si spoustu času s úklidem i peníze za drahé a mnohdy zbytečné doplňky či nábytek.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>