Jak zabezpečit domácnost před odjezdem na dovolenou?

Chystáte se na delší dovolenou a máte trochu strach, že vaši domácnost navštíví nezvaný host a něco si natrvalo „vypůjčí“? Podle statistik je nejrizikovějším obdobím nástup hezkého počasí a čas dovolených. Zloději si dovolí více, protože jim hrozí mnohem menší pravděpodobnost odhalení. Ovšem pozor – během léta se sice odehraje více než třetina případů, ale zloději samozřejmě řádí během celého roku. Připravili jsme pro vás několik jednoduchých tipů, jak riziko vloupání snížit.

Chytré zabezpečení je základ

Investice do bezpečnostní cylindrické vložky s ochranou proti odvrtání a bumpingu se vyplatí. Stejně také časový spínač do zásuvky, který se postará o to, aby se pravidelně zapínala a vypínala světla. A nešetřete ani v případě WiFi kamery s možností automatického odeslání pořízeného snímku na váš mobilní telefon. Ve všech případech jde o cenově dostupná a velmi účinná opatření.

kamerovy system

Chovejte se zodpovědně

Pravděpodobnost, že si bytař vyhlédne právě vaši domácnost, můžete výrazně snížit i jinými způsoby. Například tím, že dočasně změníte jméno na dveřích bytu a zvonku – zloději to často zkouší v bytech s přeplněnou poštovní schránkou. Ten váš bude během dovolené „nedohledatelný“.

Zároveň se o své nepřítomnosti nezmiňujte na sociálních sítích, a pokud to bude možné, snažte se simulovat přítomnost např. tím, že necháte na šňůře pověšené prádlo. Někdy pomohou i maličkosti v podobě vzkazu „Přijdu hned“ na stole.

Pojištění by mělo být samozřejmostí

Některé zloděje však neodradí ani příkop s krokodýlem. Proto byste si měli pro všechny případy bydlení pojistit. Velmi dobré parametry nabízí ERGO pojišťovna a její pojištění Bezpečný domov.

online.ergo

I levné pojištění domácnosti zahrnuje krádeže vloupáním a vandalismus – raději si však důkladně před uzavřením pojistky přečtěte VPP pro pojištění domácnosti.

Mohlo by se vám líbit...

1 komentář

  1. Janek napsal:

    Hlavně nezapomeňte napsat na facebook. že z bytu odjíždíte. :-)))))

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>