Jak zastínit balkon?

Po balkonu nebo terase touží každý, kdo žije v bytě. Kdo by v teplých dnech nechtěl relaxovat na čerstvém vzduchu? Jenže mnohdy se balkon proměňuje ve žhavou pec, kde nelze vydržet déle než pár sekund. Jak zastínit balkon, aby na něm bylo v parných dnech k vydržení?

balkon

Nejvíce váš balkon ochrání markýza. Aby ale skýtala dokonalou ochranu před slunečními paprsky, je nutné, aby stínila po celé délce balkonu či terasy. Markýzy lze zakoupit v různých délkách i šířkách a pochopitelně i barvách. Maximální možný výsun je ale vždy omezen na 3,5 metry. Ukotvit je lze do zdi vedoucí na balkon či terasu a v některých případech zavěsit do stropu. Ovládání markýzy může být mechanické, nebo pohodlnější elektrické.

Ne všichni si ale mohou markýzu dovolit a u menších balkonu jsou často zbytečné. Stejnou funkci zde totiž splní i slunečník. Podobně jako u markýz lze volit z velkého množství rozměrů, materiálů a barev.

V každém případě ale investujte do slunečníku s polohováním sklonu. Ten umožní polohovat širm v závislosti na poloze slunce. Nebo můžete jít ještě dál a pořídit si multifunkční výkyvný slunečník. Ten má mimo polohování ještě jednu přednost, a sice, že jeho nosná noha je umístěná na straně

Máte-li balkon s kovovým tyčovým zábradlím, určitě si pořiďte balkonovou zástěnu. Je zde hned několik možností:

  • Textilní – z polyesteru z úpravou povrchu, aby odpuzoval vod, či z materiálu PEVA – plast, který odolá i mrazu. Textilní zástěny jsou dnes k dostání v mnoha provedeních a mohou se stát elegantním doplňkem vašeho balkonu.
  • Rohože – k dostání jsou z rákosu nebo bambusu a balkonu dodají přírodní vzhled.
  • Stínící sítě – jsou vyrobeny z polypropylenu nebo polyethylenu a nabízí různou hustotu tkaniny a tím i míru propustnosti světlo.

Jak řešíte nepříjemné sluneční paprsky na balkoně vy?

Sandra Špačková

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>