Jakou fontánu na zahradu?

Uklidňuje vás zvuk tekoucí vody či přímo vodopádu? Příjemné šumění vody můžete nyní poslouchat v pohodlí zahrady, pokud si pořídíte některou z fontán, určených pro venkovní umístění. Z jakých druhů fontán můžete vybírat? A která bude zdobit právě vaši zahradu? 

Živá skleněná fontána

Skleněný panel je ideální pro všechny příznivce moderního umění. Skleněné fontány jsou tvořeny pouze průhlednou tabulí a kovovou vaničkou, do níž voda stéká. Jejich součástí je pochopitelně vodní pumpa. Skleněnou fontánu nainstalujete velmi jednoduše – stačí ji zapojit do elektřiny. Je také odolná vůči povětrnostním vlivům.

Solárně poháněná fontána

zdroj foto: solarni-dum.cz

Na tuto fontánu nepotřebujete ani elektřinu Soustava tvořená pěti nádobami, které se vzájemně přelévají, vypadá velmi efektně a skutečně funguje. Její součástí je solární panel a solární pumpa, která z dolní nádobky vhání vodu nahoru, aby pak zase mohla stékat zpět. Provoz takové fontánky proto vyjde hodně levně; nevýhodou je ale fakt, že pokud nevysvitnou sluneční paprsky, příliš “zurčící” vody si neužijete.

Kamenná fontána a nádech historie

Velmi odolné proti letním i zimním rozmarům počasí jsou kamenné fontány, které každé zahradě dodají nádech historie a starobylé elegance. Dolní nádobka zachytávající tekoucí vodu může posloužit jako brouzdaliště pro ptactvo. Součástí fontány bývá opět vodní pumpa. Důležitou podmínkou zprovoznění je blízký dosah elektrické zásuvky.

Měděná fontána

Kus přírody v přírodě – to jsou měděné fontány. Může se zde však brzy vyskytnout problém: Měď v kontaktu s vodou brzy ztratí původní odstín a začne zelenat. Výrobci navíc nedoporučují čistit ji přípravky určenými na měď. Pokud ji chcete leštit, použijte přípravky na nábytek. Ideální je však zůstat u pozměněné barvy, protože právě ta dodá fontáně unikátní design a skloubí ji s přírodou.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>