Jaký stůl na terasu vybrat?

První jarní paprsky lákají k posezení na zahrádce či terase. Zatímco teď to ještě není na dlouhé vysedávání, doba, kdy na venkovním posezení budeme moct strávit déle než pár minut se mílovými kroky blíží. Když už je kam se posadit, je dobré mít si kam položit něco dobrého k jídlu i pití.

Jak vybrat ten správný stůl na terasu?

Vybírat můžete z mnoha materiálů, my jsme pro vás vybrali tři z nich. Vyberete si mezi nimi ten váš?

Nerezové stoly

Velice snadná je údržba stolů z nerezavějící oceli. Nerez nikdy nevyšel z módy a nerezové stoly stále vypadají moderně. Jsou jako dělané pro pobyt na venku, jsou odolné proti korozi a stačí je čas od času naleštit, aby si zachovaly svůj neodolatelný lesk. Obávat se nemusíte ani přílišného tepla, ani teploty nad 40 stupňů Celsia stůl nijak nepoškodí.

Hliníkové stoly

Odolné a snadno udržovatelé jsou stoly z hliníku. Stačí je pravidelně umývat a více péče nepotřebují. Vyhýbat byste se měli snad jen manipulaci s ostrými předměty na stole, v opačném případě může dojít k poškrábání povrchu. Jinak jsou ale hliníkové stoly stabilní, ale přitom lehké a pyšní se vysokou životností a odolností proti korozi.

Teakové stoly

Kdo nedá dopustit na dřevo, měl by vědět, že není nad teakový stůl. Teakové dřevo je velmi pevné a stabilní, je vysoce odolné a přežije slunce, déšť i mráz. Teakový nábytek můžete na svém místě nechat po celý rok. Nemusíte se obávat změn barvy, teakový nábytek je napuštěn speciálními oleji, které je před změnou barvy chrání. Samozřejmostí je snadná údržba, více než jarovou vodu a houbičku nepotřebujete.

S. Š.
foto: pixabay.com

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>