Čím oživit stěny interiéru? 

Zařizujete interiér, nábytek již máte a teď přicházejí na stěnu zdi? Co s nimi? Když jsou prázné, prostor vypadá čistě a vzdušně, ale když promluvíme, ozývá se ozvěna, a není to tak nějak ono. Čím je oživit, abychom se cítili příjemně a útulně, zkrátka jako doma? 

bile steny

Fotografie místo obrazu

Jako první nás nejspíše napadne pověsit na zeď obrazy. Jenže jaké obrazy vybrat, aby ladily s interiérem a nepůsobily jako pěst na oko? Nebo aby nás již za pár týdnů neomrzely a my jsme je nechtěli vyměnit? Kdo maluje, má vystaráno, prostě si namaluje obraz přesně podle svého gusta a v potřebných odstínech. My ostatní si můžeme vypomoct fotografií. Mezi fotografiemi jistě všichni máme nějakou, na kterou jsme obzvláště pyšní, ať už je na ní cokoli a právě tou si můžete interiér oživit.

vyber fotografii

Z fotografie můžete udělat obraz s dokonalou strukturou barev, a to tak, že si necháte fotografiii natisknout na plátno. Výsledek je opravdu působivý. S fotografiemi v interiéru ale můžete pracovat i jinak, vyrobit si můžete foto plakát, foto samolepky nebo třeba gravírovaný obraz. 

Zrcadlo jako luxusní prvek

Do malých pokojů, které bychom chtěli opticky zvětšit, není od věci pověsit zrcadlo. Vhodné není jen v ložnicích, ale bát se ho nemusíte ani v obývacích pokojích. Zapotřebí je zvolit ten správný rám, který zrcadlo pozvedne na dekorativní předmět hodný i luxusních interiérů. Pro optické zvětšení pokoje mnohdy stačí pověsit jej až téměř ke stropu, což v denních místnostech doporučujeme, abyste předešli nežádoucím odrazům například z televizní obrazovky.

zrcadlo v interieru

Pokud si zrcadlem nejste jisti, zkuste jej nejprve na pár dní opřít o zeď a uvidíte, zda si na něj zvyknete.

Tabulová barva nejen do dětského pokoje

Velmi moderním a oblíbeným prvkem na zdech je tabulová barva. Ano, ta která vypadá jako školní tabule a na kterou si můžeme psát poznámky, vzkazy a nejen děti se na ní mohou beztrestně vyřádit.

tabulova barva

Tabulová barva je speciálně navržená barva, která umožňuje psát křídou a následně pak povrch setřít suchým, či mokrým hadrem nebo houbou. Výhodou je možnost aplikace na téměř jakýkoliv povrch. Od zdi, přes sádrokarton, dřevo až po kov a plasty. Protože barva velmi výrazná, je vhodné ji nanést nikoli na celou stěnu, ale jen na malou část.

Obraz z živých květin

Milovníkům květin a péči o ně doporučujeme na zeď pověsit obraz z květin neboli živý obraz. Jedná se o modul, ve kterém je speciální pěstební substrát a v něm zasazené živé rostliny, do jednoho obrazu se vejde šest i více květin. Živý obraz můžete ve vašem interiéru umístit takřka kdekoliv, ideálně však v místě, kde je více světla.

zivy obraz

S vertikálním pěstováním si poradí každá rostlina. Některé druhy rostou vodorovně, další se táhnou nahoru, jiné převisají. Právě tato pestrost skýtá netradiční možnosti ve výzdobě stěn.

V děstkém pokoji se nechte unést

Nezapomínejte ani na ty nejmenší, právě v dětském pokoji na stěnách můžete popustit uzdu fantazii. Stěny nechte hrát barvami, natáhněte na ně provázky, kam si může díte věšet své výtvory. Část vymalujte již zmíněnou tabulovou barvou, aby si mohlo kreslit. Na strop nalepte fosforeskující samolepky.

detsky obrazek

A pokud se jen trochu cítíte, namalujte obrázek přímo na zeď.  

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>