Nebankovní půjčky: proč je o ně takový zájem?

Zajímáte se o to, co se děje na finančním trhu? Pak vám jistě neuniklo, že zájem o nebankovní půjčky neustále roste, ať už se jedná o ty krátkodobé či dlouhodobé. Divíte se, proč si mezi lidmi získaly tolik přízně? Pojďte se s námi podívat na několik základních výhod, které bývají nejčastějším důvodem jejich úspěchu!

Šetří spoustu času

Mnoho lidí si myslí, že kvůli vyřízení půjčky musejí vystát nekonečně dlouhou frontu, což přirozeně vyžaduje spoustu času. Kvůli této představě si často předem plánují, jak si budou muset vzít volno z práce, jít na pobočku, tuto frontu si vystát a následně přijít do kontaktu s nějakým zaměstnancem, který se jim bude snažit prodat produkt, který momentálně vynáší nejvíce. A právě to je od půjčky odradí.

U nebankovních půjček je však vyřízení mnohem jednodušší a dokonce kvůli němu ani nemusíte vytáhnout paty z domu či kanceláře. Ve většině případů si s ním totiž poradíte online, díky čemuž se vyhnete frontám, kontaktu s lidmi i tomu, že byste si museli brát volno z práce. Nikdo vám nebude nic vymlouvat, ani vás přesvědčovat, takže si prostě vyberete přesně ten produkt, který se vám bude líbit nejvíce a posléze odešlete žádost.

Čas však ušetříte nejen tím, že si ušetříte cestu na kamennou pobočku, ale také při samotném vyřizování. Schvalovacímu procesu se samozřejmě nevyhnete, můžete však počítat s tím, že zabere podstatně kratší dobu. Samotné peníze na svém účtě můžete očekávat také relativně brzy. Rychlost převodu se však odvíjí od toho, u které banky máte účet. Pokud opravdu spěcháte, možná bude rychlejší si peníze nechat přivézt kurýrem.

V hlavní roli dostupnost

Důvodem pro rychlé vyřízení je částečně také to, že nebankovní společnosti nejsou při schvalování žádostí tak obezřetné jako banky, což je další důvod, proč se k nim lidé přiklánějí. Velmi populární jsou například takzvané půjčky bez doložení příjmů. Ve skutečnosti u nich příjem sice doložit musíte, nepotřebujete však oficiální potvrzení od zaměstnavatele, takže si půjčíte, ale zachováte si při tom diskrétnost.

Jestliže jste v minulosti nějakou půjčku nespláceli, pravděpodobně o vás bude nějaký záznam v registrech dlužníků, což z vás automaticky dělá potenciálně problémového klienta. Právě taková nálepka by vám mohla zamezit v tom, abyste půjčku dostali. Pokud si však zvolíte nebankovní půjčky bez registru, kde se sice nahlížení nevyhnete, poskytovatel vašemu záznamu nebude věnovat takovou pozornost, a tak jsou vaše šance na schválení podstatně vyšší.

Vzhledem k široké nabídce musíte u nebankovních půjček počítat také s dost rozdílnými podmínkami. Úroková sazba tu má mnohem větší rozpětí a často se tu můžete potkat i s poměrně vysokými poplatky, kvůli kterým se půjčka někdy celkem prodraží. Určitě se tedy nevyplatí skočit hned po první nabídce – raději si dejte načas a půjčky si vzájemně v klidu porovnejte.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>