Kam s odpadem?

Vybrat si pěkný odpadkový koš není žádná věda. O dost těžší je ale vybrat ten, který bude zároveň i praktický a splňuje hygienické nároky. Na trhu je velký výběr odpadkových košů různých typů. Vyplatí se sáhnout po tom nejlevnějším? Dozvíte se v dnešním článku.

Odpad není jen v kuchyni

Ze všeho nejdůležitější je hygiena. Koš by proto měl mít pevné nejen dno, ale i pevné a přiléhavé víko, které se dá otevřít nohou bez toho, abychom se koše museli jinak dotknout. Jen si představte, kolikrát něco vyhazujete se špinavýma rukama.

Povrchových materiálů je na výběr celá řada – od klasického plastu přes dřevo až po nerez. Pokud máte koš na místě, kde je vidět, vyberte si takovou barvu a materiál, které budou ladit s ostatním vybavením místnosti. Tedy s linkou, baterií nebo kuchyňskými spotřebiči.

Odpadkový koš nepatří ale jen do kuchyně, jeho menší varianta má své místo samozřejmě i v koupelně a na toaletě. V pracovně nebo pracovním koutě pak nesmí chybět koš na papír. V domácnosti s malým dítětem najde své využití i koš na pleny.

Existují takové, ve kterých se plenka sama zabalí do voňavého obalu, který obsahuje antibakteriální složku a nepropustí bakterie ani zápach. Koš tak nemusíte vynášet každý den.

Třídíte?

Není-li vám lhostejné životní prostředí, jistě budete odpad třídit. Ale nebojte se, to že se snažíte chovat ekologicky, nemusí znamenat, že budete mít polovinu prostoru v kuchyni obsazenu koši, nádobami nebo igelitovými pytli na plasty, papír, sklo a další. Stačí si pořídit koš 2 v 1 nebo 3 v 1. Při třídění odpadu oceníte i lis na PET lahve, který vám ušetří práci s jejich sešlapáváním.

S.Š.
foto: ikea.com/cz

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>