Renovace schodiště bez bourání

Schodiště hraje v interiéru podstatnou roli. Nejde totiž jen o prostředek ke spojení dvou pater, ale protože často stojí v centru domu, může se díky zpracování a designu stát dominantou interiéru. Stejně jako každá jiná část domu či bytu ale i schody potřebují po čase údržbu.

Když je na schodišti vidět zub času, ať už v podobě poničeného laku, škrábanců nebo vzniklé nerovnosti, je třeba schody renovovat.

Důvodem renovace schodiště ale nemusí být jen jejich poškození, nemalou roli hraje také jejich vzhled. U mnoha interiérů došlo k jejich modernizaci, ale schodiště bylo ponecháno v původním stavu a nyní působí chladně a neútulně.

Zrenovované schodiště je nejen pohledné, ale může také přispět k zvýšení bezpečnosti.

Jak tedy snadno na opravu schodiště, které potřebuje vylepšit?

Aby se jejich životnost maximálně prodloužila, byla zachována bezpečnost a vše proběhlo bez potíží, důkladně zvažte, jak na to.

Schodišťový systém TOPSTEP – před a po

Ať už se do renovace pustíte sami nebo ji svěříte odborné firmě, vězte, že ideálním řešením pro obklady schodů je schodišťový systém TOPSTEP. Tedy o snadné obložení schodů za pomocí “stavebnice”. Nejen, že je tento sytém vhodný pro všechny typy schodů – dřevěné, kamenné, betonové nebo kovové, dalšími výhodami jsou rychlá a čistá montáž, stálobarevnost a možnost výběru z široké nabídky dekorů.

Snadno a bez bourání

„Celý postup je poměrně jednoduchý a zvládne jej každý šikovný kutil. Rekonstrukce betonového schodiště by měla začít důkladným očištěním. Poté se na schody přimontuje hliníková lišta, u které je třeba zajistit přesnou rovnost. Poté se umístí bočnice, které se přilepí na stěny podél schodiště. Poté se připevní postupnice a na lištu upevní schodový nášlap. Jedná se tak opravdu o velice snadnou renovaci schodiště.“ Říká Jaroslav Bumbálek ze společnosti PF Postforming s.r.o..

Nemusíte se obávat, že by bylo potřeba provádět bourací práce a zajišťovat s tím spojené úkony jako odvoz sutě apod. Renovace schodiště totiž může díky schodišťovému systému TOPSTEP a odborné montáži proběhnout bez sebemenšího bourání starého schodiště a bez složitějších stavebních úprav!

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>