Kam schovat špinavé prádlo?

Prádelní koš na špinavé prádlo Znáte to, přijdete do koupelny a tam hromada prádla, která čeká na vyprání. To je bohužel obrázek z nejedné domácnosti. Přitom asi žádná návštěva nestojí o to koukat na vaše špinavé prádlo. Výmluvy na malou koupelnu nepomohou.

Samozřejmě nejideálnějším by bylo mít samostatnou místnost určenou pro praní a sušení prádla. Tedy jakousi prádelnu. Takovou možnost však má málokdo. Tam se klidně vaše prádlo může válet po zemi, jak dlouho chce. Běžně se do takových místností totiž návštěvy nevodí. Kam však se špinavým prádlem, když takovou možnost nemáme?

Jednou z možností je předsíň. Ta většinou poskytuje dostatek prostoru. Ne však pro uložení prádla na nevzhlednou hromádku někde do kouta, ale do pěkného a do vašeho interiéru vhodného koše na prádlo. Vybírat můžete z nepřeberného množství tvarů, barev a materiálů. Pokud máte k dispozici dostatek prostoru, můžete si pořídit i nějakou pěknou menší skříň, kam schovat koš na prádlo, nebo jen prádlo samotné. I úložiště na špinavé prádlo se totiž může stát efektivním doplňkem vaší domácnosti. Stačí jen trochu důvtipu.

Pokud navíc při každém praní láteříte na třídění prádla, není nic jednoduššího, než toto třídění nechat na někom jiném. Naučte svoji rodinu, aby prádlo třídili za vás. K tomuto účelu si můžete pořídit několik prádelních košů. Záleží jen na vás, jestli budete prádlo třídit podle barvy, materiálu, či podle nějakého dalšího kritéria.

Ti zručnější a šikovnější si dokonce mohou koš na prádlo vyrobit svépomoci. STačí například trochu proutí a fantazie. To pak bude teprve ta pravá ozdoba domácnosti. Rozhodně už však žádné špinavé prádlo na zemi.

J. H.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>