Na tom jak spíte, záleží

O tom, jaký bude náš den, rozhoduje noc. Je jasné, že pokud nebudeme spát, budeme unavení, ovšem někdy, i když spíme celou noc, cítíme se po ránu unavení, rozlámaní a náš den nestojí za nic.

To, jak budou naše noci vypadat, ale můžeme ovlivnit.  Kvalitní odpočinek se může dostavit až v případě, máte-li pohodlné spánkové prostředí. Začíná to maličkostmi, jako jsou správně naklepaná peřina či polštář nebo zda si před spaním pořádně vyvětráte. Co je však zásadní, je správný výběr matrace.

Bez dobré matrace se zkrátka nevyspíte. Před nákupem nové matrace ale musíte zvážit vaše potřeby a návyky. V jaké poloze spíte? Je vám pohodlnější tvrdší nebo měkčí povrch? Máte problémy se zády? Potíte se v noci? A další.

Při výběru matrace musíte jednoznačně brát v úvahu naši oblíbenou spánkovou polohu. V různých polohách totiž vzniká tlak na různé části těla.

Pokud nejčastěji spíte na zádech, nejlepší bude tvrdší matraci. V této poloze totiž páteř potřebuje stabilní oporu.

Spíte-li raději na boku, vyberte si měkkou matraci, která ochrání vaše ramena a boky. Pokud byste spali na tvrdé matraci, mohlo by to omezovat krevní oběh, což vede k neklidnému spánku a neustálému převracení se.

V poloze na břiše je pro vás vhodná středně tvrdá matrace, která se je schopná přizpůsobit se vašemu tělu a váze.

Pokud se během spaní neustále převracíte, pak je dobré vybrat si měkkou až středně tvrdou matraci. Nejlepší bude, zajít do specializované prodejny a „oležet“ si různé typy matrací.

Máte-li problémy se zády, měli byste vybírat vhodnou matraci až po poradě se svým lékařem. Při bolestech zad je potřeba nejprve najít centrum bolesti a až poté vybírat matraci.

I výběr materiálu záleží jen na vás. Chcete-li spát na matraci vyrobené z přírodních materiálů, vyberte si tu, která má příznivý vliv na vaše zdraví. Nejlepších výsledků se často dosáhne přidáním přírodních materiálů k technickým.

Pokud trpíte v noci nadměrným pocením, pak vám úlevu může přinést matrace, která pomáhá regulovat pocení a má antibakteriální vlastnosti. Takové vlastnosti vám nabídne například matrace s bambusovými či stříbrnými vlákny.

Při nákupu můžete vybrat i matraci s paměťovou pěnou. Paměťová pěna je skvělým materiálem, který zcela odpovídá tvaru vašeho těla. Části paměťové pěny reagují na tlak, a tak si zapamatují jeho tvar. Pokud se tlak sníží, paměťová pěna se vrátí do původního stavu.

Šťastnou ruku při výběru.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>