Kam uskladnit starý nábytek?

Oblečení, nádobí, staré spotřebiče, nábytek. Máte také spoustu (ne)potřebných věcí, které nechcete mít v domě, ale nemáte je kam uskladnit? Největším oříškem pro uskladnění bývá právě nábytek. Kam tedy s ním?

Ne všichni mají u bytu či domu sklep. Pokud nemáte dostatek úložných prostor a patříte mezi ty, co neradi cokoli vyhazují, protože přece nikdy nevíte…, přečtěte si několik tipů, co se starým nábytkem.

Kam tedy se starým nábytkem?

Pokud se rozhodnete věci vyhodit, nezapomeňte, že velkoobjemový odpad do popelnice nepatří a nepatří ani vedle ní. Popeláři je sice nakonec jistě odvezou, ale než se tak stane, hyzdí tyto věci u popelnic okolí a obec za jejich odvoz často musí připlatit. Zkuste starší věci nejprve nabídnout známým, nebo je prodat přes internet. Možná se budete divit, co všechno se dá přes online bazary prodat.

stary nabytek_text

Pokud se věcí nechcete zbavovat, je třeba vyřešit, kam je uskladnit. Nejlepší je samozřejmě uložit je do sklepa či do garáže a mít je pěkně pod střechou. Jenže jak jsme již psali, ne všichni tuto možnost mají.

Volná garáž

Najít dnes v okolí našeho bydliště volnou garáž rovná se často zázraku. A když se vám poštěstí nějakou najít, často bývají terčem pro zloděje.

Self-storage

Pomoct vám může samoskladování aneb self-storage. Jedná se vlastně o pronájem skladů o různých velikostech a je na vás, na jak dlouho podepíšete pronájem skladů a co v nich budete skladovat. Nevýhodou tohoto řešení je, že samoskladovací sklady jsou situovány ve velkých městech jako je Praha či Brno a pro mnohé je to dost z ruky.

Skladovací kontejner

Dokonalou odpovědí na problémy při skladování je pořízení si skladovací kontejner. Ten můžete bez stavebního povolení umístit na svůj pozemek, nebo třeba na pozemek k příbuzným. Pokud se po čase rozhodnete nábytek vyhodit nebo darovat, kontejner vám směle nahradí kůlnu či garáž.

Ať už prší nebo sněží, skladový kontejner věci uvnitř ochrání. S předpokládanou dobou použití 20 let se můžete spolehnout, že cokoli necháte uvnitř kontejneru, zůstane v bezpečí.

Díky své odolnosti kontejnery neztrácejí na hodnotě a v případě potřeby se vám je podaří dobře prodat.

Mohlo by se vám líbit...

2 komentářů

  1. Karel napsal:

    Já osobně jsem přemýšlel o této možnosti: http://skladovani-profigroup.cz/ nevypadá to jako špatný nápad :) Jaký je váš názor?? :)

  2. Antonin rubáš napsal:

    Dobrý den potřeboval bych uskladnit dlouhodobě nábytek 1 postel + 1 gauč za rozumnou cenu někde v Praze nebo okolí děkuji za odpověď rubáš Antonín

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>